25. 5. 2024

TOP 5 nejlépe placených hvězd Bayernu Mnichov!

Bayern Mnichov je v německé Bundeslize velkou silou, se kterou se musí počítat. Ve svých řadách má jedny z nejlepších hráčů v divizi. Navíc se jim daří nahrazovat jednoho dobrého manažera druhým, což je v této hře rarita.

Na rozdíl od většiny špičkových klubů v pěti nejlepších evropských ligách nemá Bayern Mnichov tendenci v přestupovém období příliš utrácet. Pouze jednou zaplatil za hráče více než 50 milionů liber.

Každý hráč chce vyhrávat ligové tituly a téměř jistou cestou k vítězství v Bundeslize je přestup do Bayernu Mnichov. Není divu, že ani hráči z Borussie Dortmund a RB Lipsko, dvou nejbližších soupeřů bavorských gigantů v boji o titul, se dvakrát nerozmýšlejí, než přestoupí.

Aby týmy přilákaly a udržely špičkové hráče, musí je dobře zaplatit a Bayern má v současné době vysoké mzdové náklady. V této souvislosti se podíváme na pět nejlépe vydělávajících zaměstnanců klubu.

#5 Kingsley Coman – 273 000 liber týdně

Na hráče, kterému bude v létě 26 let, má Kingsley Coman za sebou zatím velmi úspěšnou kariéru. Po začátcích v PSG si v roce 2014 zajistil přestup do Juventusu na základě volného přestupu. S oběma kluby získal ligový titul. Po pouhé jedné sezoně v Serii A se ozval Bayern Mnichov.

Coman si s ním dosud užíval období plné trofejí. Proti svému bývalému klubu PSG vstřelil rozhodující gól ve finále Ligy mistrů 2019/20, což je pravděpodobně jeden z jeho největších úspěchů.

Francouz byl odměněn novou smlouvou, která ho v klubu udrží až do roku 2027. V kapse má přibližně stejně jako Leroy Sane a Leon Goretzka.

#4 Joshua Kimmich – 306 000 liber týdně

Joshua Kimmich začal svou kariéru v RB Lipsko v roce 2013 poté, co absolvoval akademii VFB Stuttgart.

Po pouhých dvou sezonách v klubu, jedné ve třetí lize a druhé ve 2. Bundeslize, ho v roce 2015 získal Bayern Mnichov za přibližně 6 milionů liber. To byla vzhledem k jeho současnému významu pro tým obrovská nabídka.

Kimmich je jedním z nejuniverzálnějších hráčů, který prokázal své schopnosti na postu pravého obránce i defenzivního záložníka. Šestadvacetiletý hráč byl v roce 2021 dekorován cenou pro nejlepšího německého hráče roku.

Na začátku sezony 2021-22 podepsal s klubem prodloužení smlouvy. Kimmich je nyní s německými giganty svázán do roku 2025.

A ti 3 nejlépe placení?