18. 7. 2024

Xavi říká, že prodloužení smlouvy s 22letou hvězdou Barcelony je priotita!

Barcelona se v současné době snaží prodloužit smlouvu s mnoha mladými hráči svého týmu. V posledních několika týdnech se Barce podařilo najít dohodu o prodloužení smluv s Ansu Fati a Pedrim. Někdo ale stále chybí…

Nyní se klub snaží prodloužit smlouvu s Ronaldem Araújem, protože Xavi Hernandez považuje 22letého hráče za hvězdu budoucnosti i současnosti.

Araujova smlouva s Barcelonou končí v roce 2023 a Katalánci budou muset v nejbližších dnech učinit rychlé rozhodnutí o prodloužení jeho kontraktu.

Uruguayec je v poslední době spojován s odchodem ze Španělska a zainteresované kluby by mohly Arauja v nadcházejícím přestupovém období zlákat k odchodu ze svého současného klubu. Araujo však klub opustit nechce a Barcu považuje za svou první volbu.

Od svého průniku do prvního týmu udělal Araujo v Barceloně na všechny dojem. Dvaadvacetiletý hráč je považován za jednoho z lídrů obrany Blaugranas a Xavi si je dobře vědom hráčova talentu.

Na nedávné tiskové konferenci manažer Katalánců prozradil, že prodloužení smlouvy s Araújem je pro ně prioritou. Xavi pak dále vyzdvihl charakter uruguayského stopera, když poukázal na to, že má v sobě vítěznou mentalitu.