TOP 5 důvodů, proč nadvláda Messiho a Ronalda končí

Můžeme se přít o to, kdo je lepší hráč, ale měli bychom být vděční za to, že jsme je mohli vidět v jejich nejlepších letech. Vzhledem k tomu, že oběma už táhne na čtyřicítku, bylo by rozumné si tuto dvojici užít, než pověsí kopačky na hřebík.

V této souvislosti vám přinášíme pět důvodů, proč éra nadvlády Messiho a Ronalda pravděpodobně končí.

#5 Vliv věku a nástup nových talentů

Ať je člověk jakkoli zázračný, přirozený proces stárnutí nešetří nikoho. Šestatřicetiletý Ronaldo je možná hříčkou přírody, co se týče tělesné stavby. Už však nemá takovou razanci, která dříve nechávala obránce bloudit v jeho stopách.

Messi mezitím není nejsilnější, ale občas je svým fascinujícím driblingem stále nedotknutelný. Jeho herní projev vyžaduje velkou vytrvalost, jejíž zásoby se 34letému Argentinci bohužel vyčerpávají.

Na scénu přichází novější generace a jejími nositeli jsou superhvězdy jako Erling Haaland a Kylian Mbappé. V současnosti jsou to dva nejcennější hráči světa.

Mbappé nastřílel za PSG 143 gólů v pouhých 193 vystoupeních. Zdá se, že i Haaland je naprogramován ke střílení gólů. Má na kontě úžasných 74 gólů v pouhých 72 vystoupeních za Borussii Dortmund.

#4 Malé šance na triumf na MS 2022 v Kataru

Největší sportovní podívaná na světě se blíží. Týmy z celého světa se brzy vydají do Kataru na mistrovství světa ve fotbale 2022. Nejčastěji se Zlatý míč uděluje hráči, který se na turnaji pořádaném jednou za čtyři roky výrazně prosadí.

Toto ocenění, které je měřítkem pro nejlepší světové hráče, bude s největší pravděpodobností uděleno hráči z vítězné země. Na základě formy a talentu v ostatních týmech Argentina i Portugalsko rozhodně nepatří k největším favoritům na vítězství v soutěži. Zatímco Argentina se na turnaj kvalifikovala, Portugalsko musí projít zrádnou cestou play-off, aby si zajistilo účast v Kataru.

V době konání mistrovství světa 2022 bude Ronaldovi 37 a Messimu 35 let. Oba by mohli mít problém podávat výkony jako dřív.

Lionel Messi a Cristiano Ronaldo získali pro své země nejvyšší kontinentální ocenění – Copa America a mistrovství Evropy. Mistrovství světa je však o stupeň výš.

Argentina i Portugalsko vypadly z předchozího mistrovství světa v osmifinále. Týmy překypující talenty, jako jsou Francie, Anglie, Německo a Brazílie, pravděpodobně příští rok vyhrají katarský šampionát před Argentinou a Portugalskem.

A ty 3 další?

Instagram did not return a 200.