14. 7. 2024

Inter Milán se zajímá o beka Rudých Ďáblů! Jaká je šance na přestup?

V různých italských médiích se objevily zprávy, že Inter Milán se v lednovém přestupovém období pokusí obnovit svůj zájem o obránce Manchesteru United Alexe Tellese. Budou úspěšní?

Inter Milán původně projevil zájem o brazilského levého obránce již loni v létě kvůli jeho malému hernímu vytížení. Bývalý manažer Manchesteru United Ole Gunnar Solskjaer nadále pevně věřil Luku Shawovi. V minulé sezóně zažil v klubu i v zemi skvělé období.

To výrazně zkrátilo Tellesův herní čas. Telles v minulé sezóně nasbíral za Manchester United pouze 20 startů ve všech soutěžích.

Inter Milán proto doufal, že ho v létě získá za sníženou částku. Italský klub je také otevřený možnosti, že by si ho v lednu vypůjčil. Tentokrát se však zdá, že situace Alexe Tellese v Manchesteru United je zcela odlišná.

Ole Gunnar Solskjaer byl minulý měsíc propuštěn z řady důvodů a jeho důvěra v některé hráče byla jedním z nich. Nor nedokázal nahradit několik hráčů mimo formu, přestože jim evidentně chyběla sebedůvěra a výsledky.

Patřili mezi ně Aaron Wan-Bissaka, Luke Shaw a Harry Maguire. Klubový kapitán v posledních zápasech reagoval dobře. Zmínění beci se však ocitli v pozici, kdy hrají druhé housle hráčům jako Diogo Dalot a Alex Telles.

Herní plán Ralfa Rangnicka se do značné míry spoléhá na šířku hřiště plných beků. Doposud hrál se dvěma útočníky a dvěma hráči s číslem 10, kteří měli za úkol krýt obránce při útočných výpadech směrem dopředu.

Skutečnost, že Telles je pravděpodobně nejlepším křižujícím bekem, mu zatím umožnila zaujmout pozici levého obránce. Pomohlo také to, že Rangnickův příchod do klubu se časově shodoval s problémem se zraněním Shawa.

Brazilec není nejlepší v defenzivě, ale v Rangnickově nátlakovém systému hry se ocitá v oblíbené pozici. Klubová legenda Rio Ferdinand nedávno prohlásil, že Bissaka i Shaw by mohli mít problém najít si cestu zpět do základní jedenáctky. To také znamená, že Alex Telles nebude v dohledné době prodán za rozumnou částku.