25. 5. 2024

Kdy bude Fiorentina Vlahovičovi malá?

Výbornými výkony se v letošní sezoně prezentuje útočník Dušan Vlahovič hájící barvy italské Fiorentiny. Jednadvacetiletý Srb, který přicházel do Fiorentiny z Partizanu Bělehrad v červnu 2017, zažívá aktuálně svoji nejpovedenější sezonu v dosavadní kariéře.

V 17 ligových zápasech si připsal skvělých 15 zásahů a dvě golové asistence a i díky němu se „ Fialky“, které mají po sobotním vítězství 4:0 na kontě 30 bodů, mohou opět po posledních neúspěšných sezónách pomýšlet na příčky
zaručující účast v pohárové Evropě.

Vlahovič je suverénně nejlepším střelcem svého týmu. Momentálně s patnácti góly kraluje střelcům v celé soutěži. Není tedy překvapením, že o jeho služby budou usilovat přední evropští giganti.

Prezident toskánského klubu usiloval o prodloužení smlouvy, kterou má tento talentovaný útočník do ledna roku 2023. Vlahovič i přes údajné vysoké zvýšení mzdy, kdy by stal nejlépe placeným hráčem v historii klubu, nabídku odmítl.

O jeho získání projevil zájem londýnský Arsenal, jako náhradu za údajně nespokojeného Pierre Emericka Aubameyanga, či jeho rival ze severní části Londýna Tottenham jako náhradu za trápícího se Harryho Kanea. Zájemci o jeho služby si však budou muset sáhnout hluboko do kapsy. Fiorentina, si cení jeho služeb na hodnotu pohybující se kolem 80 miliónů Eur.