28. 11. 2023

TOP 5 variant, kam zamíří Ilja Kovalčuk po neslavném konci v LA

Je konec! Ruský kanonýr opustil kádr Los Angeles, čímž porušil lukrativní smlouvu. Nikoli jako gesto vzdoru, ale výměnou za svobodu. Je volný, zase může hrát a ne jen křižovat Ameriku jako náhradník. Jenže kam s ním? Sám Kovalčuk by rád zůstal v NHL, bude však o něj zájem?

#1 Avangard Omsk (KHL)

Asi nejpravděpodobnější varianta. Bohatý ruský klub má o služby veterána velký zájem. Jeho příchod by pro celou KHL představoval zpestření. Pokud však chce Kovalčuk na lukrativní nabídku kývnout, musí si pospíšit. Ostrý zápas nehrál od začátku listopadu a v Rusku je liga již v plném proudu. Sezona tu vrcholí o 2 měsíce dříve než za mořem.

#2 New York Islanders

Ostrovany vede kouč Lamoriell, jenž má s Kovalčukem dobré vztahy. Na první lajnu by ho asi nebral, ale jeho letité zkušenosti se mohou hodit třeba v té čtvrté…

#3 Florida Panthers

Na slunné Floridě chybí vůdce třetí či čtvrté lajny. Kovalčuk by mohl být vítaný host. Na Floridě je však složité najít způsob, jak manévrovat kolem platového stropu. Musel by hodně slevit ze svých platových norem.

#4 Columbus Blue Jackets

Columbusu to letos celkem šlape, tak proč by sahali po veteránovi, který má nejlepší roky za sebou? Mohl by se hodit jako specialista na přesilovky, ve kterých je nejsilnější.

#5 Dallas Stars

K play-off nemají daleko ani Hvězdy z Dallasu, ovšem trápí je nízká produktivita. Kovalčuk je třiceti zásahy za sezonu toho problému asi nezbaví, ale body on sbírat pořád umí. Bodová konzistence, to je to, co by mohl přinést.