16. 4. 2024

Jak se zrodil hokej v Las Vegas?

Splněný sen. Přesně tak by mohli ve Vegas popsat svoji první sezónu (2017/18). Za jeden rok totiž dokázali složit tým plný kvalitních hráčů, kteří Las Vegas Knights dostali až do finále Stanleyova poháru. Pojďme si tedy popsat pár důvodu, které stály za tímto úspěchem.

#1 Peníze

Aby byl problém s pěnezi zrovna v Las Vegas? Tak to nehrozilo. Milionář William P. Folley a zkušená rodina Malloofových přinesla do hry správný drajv a ranec cenných bankovek, který firmě zaručil hodnotu týmu za 575 milionů dolarů. Díky tomuhle přišel do města hazardu i hříchu silný počet hráčů, už jenom kvůli dobrému platu.

#2 Kvalitní přestupová politika

Za jeden z nejlepších se bere příchod Marc-André Fleuryho. Výborný obchod pro stranu Vegas, ale velká ztráta pro Pittsburgh. Fleury byl oporou týmu až do samého konce a jako brankář byl důležitým členem týmu. Potvrdil proč mu měl Pittsburgh věřit.

Další příchody hráčů, jako například Williama Karlssona, Davida Parona nebo Jona Marchessaulta, zařídil silný útok. Protože jenom tahle trojice nasbírala přes 219 bodů za celou sezónu. Československá stopa nezmizela ani ve Vegas, kde jsme mohli vidět hrát tři Tomáše: Hyku, Noska a Slováka Tatara.

#3 Velká vůle a jasný cíl

Nechtěli přijít jako nováčci. Celý tým byl poskládán ze zkušených hráčů, kteří věděli, jaká NHL je. Začali vítězně, hned v prvním duelu přetlačili Dallas. Vykročit tou správnou nohou dodá týmu sebevědomí. Hráči ukázali svůj potenciál, když dokázali otočit zápas z 0:1 na 2:1. Fleury vychytal přes čtyřicet střel a ukázal, kdo bude v brance jednička. S velkou silou přišla i velká zodpovědnost a Vegas získalo do začátku play-off první místo v Pacifické divizi. Jejich sen skončil až těsně před vrcholem ve finále, kde prohráli sérii s mistrovským Washingtonem. Zapsali se do historie NHL, jako nejlepší tým s vstupem do první sezóny. Legendární příběh měl šťastnou tečku na konci.