22. 6. 2024

TOP 4 důvody, proč Real pošle Barcu zpátky do Španělska!

Válka mezi Katalánskem a Madridem sice skončila před více než sto lety, rivalita mezi oběma kluby je ovšem více než zřejmá i v tomto tisíciletí. A je celosvětová!

Nemusí se hrát zrovna v Madridu nebo Barceloně. Rivalita bude cítit i Rijádu, kde se oba giganti střetnou v rámci semifinále španělského superpoháru. Dál půjde jen jeden.

#1 Forma

I když se herní projev Katalánců pod novým koučem Xavim mírně zlepšil, mladé mužstvo v lize stále klopýtá a ztrácí drahocenné body. Naposledy o víkendu z Granadou. Na konkurenta z Madridu ztrácí propastných 17 bodů.

Bílý balet může v letošní sezoně Barcelonu jako konkurenta na titul odškrtnout a soustředit se na boj se Sevillou. Velmi nezvyklá konstalace. Mužstvo pod Carlem Ancelottim šlape jako hodinky a po hubených letech je znovu lačné po trofejích.

#2 Vzájemná bilance

Fotbalisté v bílých dresech ovládli hned poslední 4 derby. Katalánci se z výhry nad odvěkým rivalem radovali naposledy v březnu roku 2019, a to je už sakra fousatý úspěch!

#3 Marodka

Barcelona se v posledních týdnech potýkala z velkou marodkou a spoustu opor je na seznamu zraněných hráčů dodnes (Garcia, Roberto, Braithwaite).

To Realu bude chybět pouze dlouhodobě zraněný Gareth Bale, který je však na odchodu a stejně by asi nehrál. Ancelottiho družina je kompletní a ladí formu na únorové bitvy v Lize mistrů.

#4 Faktor Vinícius Junior

Barcelona v současné době nemá žádného hráče, který by měl nadstandardní formu.

To Real se těší s velké jízdy brazilského křídelníka Viníciuse Juniora. Ten po letech na Santago Bernabeu konečně ožil a kosí obrany soupeřů. Skvěle mu při tom sekunduje i francouzský šutér Benzema.