26. 4. 2024

Zpáteční letenky do Španělska zařídil Barceloně v prodloužení Valverde!

Real Madrid uspěl v semifinále španělského Superpoháru, když udolal 3:2 po prodloužení konkurenční Barcelonou. Los Blancos byli v tomto zápase šťastnější, protože Federico Valverde vstřelil svůj první gól v sezóně a zajistil postup. K vítězství ve druhém soutěžním zápase v řadě přispěli také útočná esa Karim Benzema a Vinícius Junior.

Real Madrid vstupoval do druhého El Clásica sezony jako mírný favorit, tentokrát v Saúdské Arábii. Los Blancos vedou tabulku LaLigy a mají o 17 bodů více než katalánský klub.

V posledních pěti střetnutích neprohráli ani jeden zápas. Barcelona však v zimním přestupovém období posílila svou základní sestavu o šikovného španělského útočníka Ferrana Torrese.

Nadšené publikum v Rijádu si na velkou šanci muselo počkat až do 19. minuty, kdy Marco Asensio vybojoval míč na levé straně a jen těsně minul branku Blaugranas. Aktivita Realu se vyplatila o šest minut později, kdy zadní řady Barcelony překonal Vinícius Júnior, jehož střela nedala Marcu-Andremu ter Stegenovi šanci.

Tento gól také probudil katalánskou ofenzivu a vedl k zaslouženému vyrovnání prostřednictvím Luuka de Jonga. Ve 41. minutě se odkop obránce Édera Militaa dostala přímo k nohám zkušeného Nizozemce, který s pomocí břevna skóroval potřetí v řadě.

Také Barca vypadala po přestávce překvapivě aktivněji a netrvalo dlouho a střídající Pedri švihem otočil skóre. Gól si za svůj výkon zasloužil i Ousmane Dembélé, ale jeho pokus z voleje skončil mimo.

V 69. minutě o sobě dal Bílý balet poprvé po dlouhé době vědět, ale zatím nepříliš pohledný Benzema trefil pouze břevno. Francouz si to krátce nato vynahradil, když si po sérii odrazů našel míč v pokutovém území a zamířil do sítě.

Katalánci však pod trenérem Xavim předvedli pravděpodobně nejlepší výkon a v 84. minutě znovu vyrovnali, když se po centru Alby prosadil hlavou navrátilec Ansu Fati.

Zápas poté dospěl do prodloužení, ve kterém opět nebyla nouze o šance. V 98. minutě zahájil Casemiro protiútok, který Valverde po přesné přihrávce od Rodriga zakončil svým prvním gólem v sezoně. Barcelona nebyla v prodloužení horším týmem, ale i přes několik šancí se jí nepodařilo vstřelit třetí vyrovnávací gól.

Real neměl problém vyřadit své soupeře ze Superpoháru a postoupit do finále. Soupeř Realu vzejde z dvojice Atlético Madrid a Bilbao.