23. 7. 2024

TOP 3 vítězové a poražení předčasného ukončení základní části NHL

Nový formát play off oficiálně potvrzen. Toto jsou 3 týmy, které z toho získají nejvíce a 3 týmy, které nejvíce ztratí.

NHL definitivně potvrdila nový formát play off s 24 týmy. Z každé konference 4 nejlepší týmy postupují přímo do osmifinále a zbylých 8 týmů bude hrát předkolo o postup na tři vítězné zápasy.

Vítězové 24 týmového formátu play off

New York Rangers
Rangers byli těsně pod čarou postupu, měli dvoubodové manko. Takto získali místenku v bojích o Stanley Cup bez závěrečných ostrých bojů. Těžit mohou z výborné formy, po příchodu brankáře Igora Šesťorkina z farmy vyhráli deset z dvanácti zápasů. Těžit mohou také z výborné formy Artemio Panarina a Miku Zibanejad. Rangers mohou být „černým koněm“ play off, bez debaty.

Colorado Avalanche
Colorado patří k nejlepším týmům v lize, jako druhý tým Západní konference bude přímo nasazeny do osmifinále. To znamená extra čas navíc. Avalanche patří k týmům, které nejvíce sužovaly během sezóny zranění a v době přerušení sezóny měli na marodce těchto hráčů – Nathan MacKinnon, Nazem Kadri, Phillip Grubauer, Mikko Rantanen, Joonas Donskoy, Andre Burakovsky, Matt Calvert a Colin Wilson. Čas navíc do ostrého startu play off dává Coloradu unikátní možnost k zotavení se a v plné zbroji to bude jeden z nejžhavějších adeptů na Stanley Cup.

Columbus Blue Jackets
Podobný případ jako Colorado. Columbus měl dokonce nejvíce zranění během sezóny – 419 je součet počtu zameškaných zápasů jednotlivých zraněných hráčů. Přesto tým vedený Johnem Tortorellou dokázal legitimní bojovat o play off a v době přerušení sezony seděl na postupové pozici. Klobouk dolů. Co pak dokáže v plné síle? Josh Anderson po operaci ramene ze začátku března měl chybět čtyři až šest měsíců, takto je reálná šance, že se stihne vrátit v klíčové fázi sezóny. Kromě toho Columbus podle nového formátu bude hrát v předkole proti Torontu – rychlejšímu, no menšímu týmu, který je známý tím, že proti fyzicky hrajícím, větším týmem, se zvykne trápit.

Poražení 24 týmového formátu play off

Edmonton Oilers
Edmonton byl v komfortní pozici na cestě do play off, ale přišel o šanci zabojovat o vítězství v Pacifické divizi – na Vegas měl jen tříbodovou ztrátu. Nový formát play off odsunul Oilers do předkola a může se stát, že vypadnou ještě před ostrým startem play off. Jejich soupeřem bude Chicago, které se po většinu sezóny trápilo. Ale pozor. Edmonton nebyl v play off od roku 2017, má mladý a nezkušený tým. Chicago má zkušené jádro na čele s Jonathan Toews a Patrickem Kanem, které třikrát získalo Stanley Cup a z vyraďovačiek má obrovské zkušenosti. Navíc Blackhawks nemají co ztratit, jen získat. Ztrácely na play off šest bodů a jejich šance na postup byly minimální.

Pittsburgh Penguins
Pittsburgh je na tom podobně jako Edmonton. Měl šestibodový náskok na udržení se na pozicích play off a mířil rovnou do osmifinále. Takto mu reálně hrozí, že se tam nemusí dostat. Po čtvrtletní přestávce musí do předkola a bojovat v něm o postup na tři vítězné zápasy, což může být velmi zrádná věc, proti nevystižitelnému Montrealu. Pokud Carey Price opráší svou Vezina Trophy formu, mohou to mít vychladnutí Penguins mimořádně náročné.

Toronto Maple Leafs
Jak již bylo zmíněno mezi vítězi. Toronto je rychlý, chytrý tým, ale poměrně mladý. Podává nekonzistentní výkony během celé sezóny, navíc je dobře známá věc, že ​​proti fyzicky hrajícím týmem, s většími hráči, se zvykne pořádně trápit a hokej proti klubům jako Columbus mu vůbec nechutná. Právě Blue Jackets budou jejich soupeřem v předkole a Toronto čeká těžká práce, aby postoupilo do osmifinále play off. Třešničkou na dortu je, že podle nového formátu play off Toronto v případě postupu čeká v osmifinále Boston. Jejich „hrobník“ z posledních let. Nejlepší tým základní části. Finalista loňského play off. Jedna z nejtěžších možných prověrek hned v úvodním regulérního kole play off.