28. 5. 2024

David Pastrňák: TOP 5 důvodů, proč je z něj hvězda NHL

Na ledě v dresu Bostonu Bruins patří ke špičce celé NHL, mimo hokej je příjemný a otevřený. Fanoušci ho mají velmi rádi a očekává se, že jeho růst bude pokračovat dál. David Pastrňák.

#5 Soutěživost

Spoluhráči a blízcí popisují Davida pastinák jako velmi soutěživého člověka. Nezáleží přitom na tom, zda se jedná o finále play-off NHL nebo o krácení času na tréninku. Tento český útočník chce jednoduše vítězit, ať už dělá cokoli. Právě toto nastavení mysli mu dost pravděpodobně pomohlo dostat se tam, kde je dnes.

#4 Zlepšování

Trenér Bostonu Bruins Bruce Cassidy je přísný, ale když se jeho hráčům něco nepovede, nemá problém jejich pochválit. David Pastrňák byl vždy střelec, ale po příchodu do NHL se zlepšil i ve hře směrem dozadu, přičemž největší progres, nejen podle Cassidyho, udělal v přihrávání svým spoluhráčům. V konečném důsledku z toho těží celý tým.

#3 Švédsko

Klíčové pro Davidov hokejový růst bylo Česko. Pastrňák v šestnácti letech odešel na sever Evropy, protože rodina a agenti v daný moment vyhodnotili, že to bude pro jeho další hokejovou budoucnost nejlepším možným řešením. Tak se také stalo. Ve Švédsku se Pasta osamostatnil, naučil se starat sám o sebe a zdokonalil se nejen lidsky, ale především herny.

#2 Skromné poměry

David Pastrňák se momentálně nemůže po finanční stránce na nic stěžovat. Hráč si ale uvědomuje, že úspěch je pomíjivý a nezapomíná na to, odkud pochází. Když byl malý, otec se odstěhoval od rodiny, ale věnoval se mu. Většinu času však trávil s mámou a vzhledem k nákladnost hokejových začátků, nejednalo se ani zdaleka o jednoduchou situaci. Dnes je David hvězdou Bostonu.

#1 Spoluhráči

Útok Davida pastinák s Bradem Marchandem a Patricem Bergeron je tak úspěšný, že obránci soupeřů jsou z něj často zoufalí. Proto během play-off 2018 vznikla zajímavá spojitost mezi touto úderka a filmovou klasikou Terminátor. Ve filmu Arnold Schwarzenegger řekne legendární větu „Hasta la vista, baby.“ Američané to upravili na „Pasta la vista, baby.“