16. 4. 2024

TOP 10 největších legend Bayernu Mnichov

Bayern Mnichov je od nepaměti úspěšný. Bavoři disponovali v průběhu dekád různými velkými legendami, hráči, kteří inspirovali celé generace. My jsme se pokusili vybrat deset nejlepších z nich.

10.místo: Sepp Maier 🇩🇪

Legendární brankář Sepp Maier, který inspiroval mnohé generace. V klubu odehrál během 17 let 536 zápasů, přičemž Maier má perfektní statistiky hlavně v tom, že v 442 duelech neprohrál. Maier na své konto získal čtyři tituly z Bundesligy, čtyři německé sklenice, tři evropské poháry a také jeden Pohár vítězů pohárů. K tomu přidejme zlato z Eura 1972 a MS z roku 1974. Jednoduše legenda.

9.místo: Hans-Georg Schwarzenbeck 🇩🇪

Hans-Georg Schwarzenbeck je možná nejvíce legendárním číslo dvě v historii Bayernu Mnichov. Proč? Jednoduše, Schwarzenbeck je považován za hráče, který byl garde hvězdnému Franz Beckenbauer. HGS byl ale sám o sobě kvalitním obráncem, vyhrál šest německých titulů a během let 1968 až 1976 patřil mezi velké klubové opory.

8.místo: Uli Hoeness 🇩🇪

Uli Hoeness je jedním z nejlepších útočníků, jací kdy hráli za Bayern Mnichov. Jeho kariéra netrvala dlouho, konkrétně mezi lety 1970 až 1979, ale v 239 zápasech, které za Bavorov odehrál, stihl dát 86 gólů. Je velká škoda, že Hoeness musel ukončit kariéru ve věku 27 let, jeho zdravotní problémy s kolenem Ulimu jednoduše nedokázali pokračovat.

7.místo: Stefan Effenberg 🇩🇪

Der Tiger byl hráčem Bayernu Mnichov v letech 1990 až 1992, klub si ho vyhlédl poté, co Effenberg předváděl kvalitní výkony za konkurenční Borussii Monchengladbach. Stefan Effenberg byl výbušný, přičemž jeho povaha ho dostávala do problémů na hřišti i mimo něj. „Effe“ se následně do Mnichova vrátil v roce 1998. Byl již vyzrálejší, měl to v hlavě uklizené a tehdy nastal čas, aby se stal klubovou legendou.

6.místo: Paul Breitner 🇩🇪

Paul Breitner byl záložník, který byl známý jako box-to-box. Jednoduše, dřel mezi šestnáctka a naběhal nesmírně mnoho kilometrů. V Bayernu Mnichov byl dlouho, ale nejlepší období zažil mezi roky 1970 až 1974. Tři bundesligového tituly, německý pohár, evropský pohár, Euro a mistrovství světa. Breitner uspěl prakticky na každém frontě.

5.místo: Lothar Matthaus 🇩🇪

Lothar Matthäus byl všude. V Bayernu Mnichov se vypracoval na hvězdu nejvyššího rangu a svého času byl jedním z nejlepších hráčů na světě. Typologicky se jednalo o podobného fotbalisty jako byl Paul Breitner. Bylo radostí sledovat Matthausovu hru. Velký vliv měl i v německém národním mužstvu.

4.místo: Oliver Kahn 🇩🇪

Legendární plavovlasý brankář Oliver Kahn se stal symbolem generace. Vychytal osm německých titulů, šest německých pohárů, má i trofeje z Poháru UEFA a Ligy mistrů. Kahn je považován za jednoho z nejlepších brankářů historie fotbalu. Odchytal 429 zápasů, během nichž jasně deklaroval, že je prvotřídní fotbalovou ikonou.

3.místo: Gerd Müller 🇩🇪

Za Bayern Mnichov vsítil neskutečných 398 gólů v 453 zápasech, přičemž 66 z nich padlo v 74 duelech v evropských pohárech. Gerd Müller byl bombardér nejvyššího rangu, góly dával ve všech soutěžích a všemi možnými způsoby. Velmi platný byl iv německé reprezentaci, podařilo se mu dát 68 gólů v 62 duelech za Západní Německo.

2.místo: Karl-Heinz Rummenigge 🇩🇪

Mezi lety 1974 až 1984 Karl-Heinz Rummenigge odehrál za Bayern Mnichov 310 zápasů. Za toto období se mu podařilo skórovat 162 branek. Pokud ani toto nestačí, abyste si řekli, že je to legenda, během zmíněné dekády získal osm trofejí, ať už na německé nebo na evropské půdě. Rummenigge měl nesmírně skvělou techniku a oplýval i vůdčími schopnostmi.

1.místo: Franz Beckenbauer 🇩🇪

Der Kaiser. Císař. I když svou kariéru začal v konkurenčním TSV 1860 Mnichov, proslavil se jako hráč Bayernu Mnichov. Franz Beckenbauer patřil mezi největší fotbalové jména své doby, jeho pozice libera, a tedy hráče za obranou před brankářem, se stala legendární. Beckenbauer hrál na pozici, která získala později jméno po něm. To je samo o sobě velkou poctou. Dědictví toho fotbalisty je nesmírně velké.