19. 6. 2024

TOP 10 největších klubových legend Realu Madrid

Real Madrid byl vyhlášen nejlepším klubem 20.století. Není se co divit, Bílý Balet je velký fotbalový gigant, za který prakticky nepřetržitě hrají hráči, kteří mají legendární status. Podívali jsme se na deset nejlepších z nich.

10.místo: Hugo Sanchez

Když se mluví o legendách Realu Madrid, nesmí chybět Hugo Sanchez. Mladším generacím toto jméno zřejmě nic neříká, ale to je chyba.

Sanchez byl útočníkem, ze kterého konkurenti měli strach. Dokázal dát gól kdykoliv a komukoliv. V době aktivní kariéry patřil v dresu Merengues mezi nejlepších útočníků na světě.

9.místo: Fernando Hierro

Fernando Hierro byl svého času kapitánem Realu Madrid a mít pásku na rukávu v takovém obrovském klubu je samo o sobě velkou věcí. Vyhrál toho nepočítaně, přičemž Hierro patřil mezi nejlepší defenzivní hráče své doby. Nebál se soubojů a vždy měl vynikající přehled ve hře.

8.místo: Ferenc Puskás

Jméno Ferenc Puskás bude navždy propojené s Realem Madrid. Puskás byl spoluhráčem Alfreda Di Stefana a společně se přičinili o zlatý věk Bílého Baletu. Trofejí získal nepočítaně, proslavil Maďarsko, ze kterého pocházel, proslavil i Los Blancos. Když byl v produktivním věku, jen těžko byste na jeho pozici hledali lepších fotbalistů. Bylo jich jen pár.

7.místo: Iker Casillas

Zasloužil si hezčí rozloučení, o tom pak, ale faktem je, že Iker Casillas možná neměl ve své historii lepšího brankáře jako byl Iker Casillas. Gólman, který vyhrál vše na klubové i reprezentační úrovni, Iker, který se stal vzorem celé generace chlapců, kteří se dostávali mezi tři tyče. Příznivci Merengues něj dodnes nedají dopustit.

6.místo: Manuel Sanchis

Manuel Sanchis působil v Realu Madrid více než dekádu, do prvního mužstva se dostal přes mládežnické kategorie a s klubem skutečně žil a cítil energii, která kolem Merengues byla vždy specifická. Časem se z něj stal lídr a legenda v dresu Los Blancos. Kariéru ukončil jako šampion La Ligy a vítěz Ligy mistrů. Co víc si přát.

5.místo: Alfredo Di Stefano

Pelé byl skvělý, Maradona byl výborný, Best byl vynikající. Perfektní byl i Alfredo Di Stefano. Co mají tito hráči společného? Jejich vliv na fotbal jako celek byl obrovský, ale naše generace je už s odstupem let neumí dostatečně docenit. Di Stefano byl svého času obrovskou palebnou silou, která přinášela Realu Madrid trofej za trofejí.

4.místo: Raúl Gonzalez

Raúl Gonzalez byl svého času nejlepším střelcem Realu Madrid. Střídaly se trenéři i hvězdy po jeho boku, ale tento španělský útočník zůstával klubovou stálicí. Dal více než 200 branek, zjistil jaké je to vyhrát Ligu mistrů, La Ligu a další soutěže. Aktuálně je v klubu zpět, působí jako trenér mládežnického výběru.

3.místo: Cristiano Ronaldo

Novodobá legenda Realu Madrid. Není divu, že po odchodu CR7 do Juventusu Turín přišel v Madridu herní úpadek. Nahradit takového hráče je totiž nemožné, tedy, vyžaduje to hodně-hodně času. Když Cristiano přicházel v roce 2009 z Manchesteru United jako nejdražší hráč historie, možná ani sám tehdy netušil, že bude z něj taková ikona. S Realem vyhrál všechno.

2.místo: Sergio Ramos

Na Santiago Bernabeu dorazil jako 19letý nadějný stoper ze Sevilly. Kdyby tehdy Real věděl, co v Ramosovi najde, nezdála by se mu suma 27 milionů eur zase tak moc. Jako kapitán dovedl Bílý balet ke 4 triumfům v Lize mistrů, pětkrát dobyl španělskou La Ligu, v bílém dresu vyhrál zkrátka všechno co se dalo. Lepšího a oddanějšího stopera Real nikdy neměl.

1.místo: Zinedine Zidane

Když Real Madrid získával Zinedina Zidana z Juventusu Turín, Francouz byl v té době nejdražším a nejlepším hráčem na světě. Zidane vyryl do madridské historie obrovskou brázdu, jako hráč i jako trenér. Kdoví, zda byl vlivnější jako záložník nebo jako kormidelník. Jedno je ale jisté, Zizou má na Santiago Bernabeu obrovské slovo, a stejně tak vliv.