TOP 10 největších fotbalových stadionů v Česku
5.místo – Městský stadion Ostrava-Vítkovice
Atleticko-fotbalový stadion byl poprvé otevřen v létě 1938 a je ve vlastnictví města Ostravy, respektive jeho společnosti Vítkovice Aréna a.s.. Samotný areál, ve kterém se městský stadion nachází, dále čítá fotbalové hřiště s umělou trávou a lehkým atletickým oválem, vrhačské sektory a tělocvičnu.
Po rozsáhlé rekonstrukci v roce 2012 se sem přestěhoval Baník Ostrava, který musel odejít z nevyhovujícího domvského stánku na Bazalech. Celý stadion má kapacitu 15 123 krytých míst k sezení a je rozdělen na 4 tribuny.
4.místo – Generali Arena
Fotbalový stadion na Letné v Praze, sponzorským názvem známý jako Generali Arena) používá pro své domácí zápasy fotbalový klub AC Sparta Praha a často i česká fotbalová reprezentace. Kapacita stadionu je 18 185 diváků.
Stadion je v provozu už od roku 1917 a patří k těm nejstarším v Česku. Původně měl stadion dřevěnou konstrukci, které během let však několikrát vyhořela. Dřevo tedy nahradila ocel a stadion prošel několika modernizacemi.
3.místo – Na Stínadlech
AGC Aréna Na Stínadlech (dříve jen Na Stínadlech) je fotbalový stadion, na kterém hraje domácí klub FK Teplice, a také zde hraje některé kvalifikační zápasy česká fotbalová reprezentace, které zde má pozoruhodnou bilanci, jelikož zde nikdy neprohrála a pouze jedenkrát remizovala.
S kapacitou 18 221 diváků je to třetí největší fotbalový stadion v Česku. Stavba stadiónu byla poněkud uspěchaná, jelikož musel být z politických důvodů otevřen v den výročí osvobození Sovětskou armádou, konkrétně 9. května 1973. I přes tuto překážku se stal jedním z nejmodernějších fotbalových stadiónů ve světě a byl právem chloubou československého fotbalu.
2.místo – Stadion Evžena Rošického
Stadion Evžena Rošického je multifunkční stadion v Praze na Strahově v České republice. Je pojmenován po atletovi Evženovi Rošickém, který byl popraven během 2. světové války. S kapacitou 19 032 míst je to druhý největší fotbalový stadion v zemi, byť velká profesionální utkání se zde hrají už velmi zřídka.
Stadion byl postaven jako rezerva pro sokolské sletiště již v roce 1926. V roce 1978 zde proběhlo Mistrovství Evropy v atletice. Z tohoto důvodu prošel tento stadion na počátku 70. let 20. století náročnou rekonstrukcí a rozsáhlou modernizací. Pražské kluby se sem v minulosti uchylovaly v případě, kdy potřebovaly azyl.
1.místo – Sinobo Stadium
Sinobo Stadium je fotbalový stadion v pražských Vršovicích v oblasti takzvaného Edenu. S kapacitou 19 370 sedících diváků je největší a nejmodernější fotbalový stadion v Česku. Na stadionu hraje své domácí zápasy tým SK Slavia Praha, hrají se zde ale i některé zápasy české fotbalové reprezentace a konají se zde i další sportovní a kulturní akce.
Na místě dnešního stadionu stál od roku 1953 předchozí stadion, který byl jako dlouhodobě nevyhovující v roce 2003 zbořen se záměrem postavit místo něj novou multifunkční arénu. Ta byla slavnostně otevřena 7. května 2008 exhibičním zápasem proti týmu Oxford University, což byl první anglický tým, proti kterému v historii Slavia hrála.