8. 12. 2022

Barcelona musí prodávat, aby přežila. Které hvězdy opustí Camp Nou?

Barcelona sice získává nové hráče zdarma, ale stále je ve finančních problémech. Komplikací jsou zejména platy více hvězd FCB. Kdo by kvůli tomu mohl odejít?

#5 Martin Braithwaite

Útočník, který původně za Barcelonu neměl ani hrát. Na jeho obranu, Braithwaite ukázal velké srdce a několik výborných výkonů. Dánský reprezentant změní dres, pokud nebude souhlasit se snížením platu, i když to by v jeho případě problém být neměl, protože v soukromí je úspěšný podnikatel.

Na druhé straně, prezident klubu Laporta není jeho velkým fanouškem. Tedy alespoň z toho, co je známé k dnešnímu dni.

#4 Miralem Pjanič

Když to napíšeme slušně, působení Miralema Pjaniče v FC Barceloně nedopadlo úplně podle představ. Respektive, tento reprezentant Bosny není hráčem, který by byl pro Katalánce nezbytný. Je reálné, že v tomto přestupním období odejde. Nejvíce pravděpodobné je, že se vrátí do italské Serie A, kde už v minulosti působil.

#3 Samuel Umtiti

Spekuluje se o tom, že Barcelona je ochotna poslat francouzského obránce Samuela Umtitiho pryč i zdarma, nadneseně vzato, hlavně, aby se ho zbavila. Po sportovní stránce Umtiti není oporou, po té finanční je přítěží. Zájem o jeho služby se objevil ve francouzské Ligue 1, ale také v anglické Premier League. Jeho odchod jinam je reálný.

#2 Ousmane Dembélé

Ousmane Dembélé v Barceloně více nehraje než hraje, přičemž pokud by ho Barca prodala, pořádně by na tom prodělala. Na druhé straně, Francouz nevydělává malé peníze a jeho případný odchod by mohl uvolnit několik milionů do klubového rozpočtu.

O Dembélého ale zřejmě nebude velký interes, protože je aktuálně na několik měsíců zraněn.

#1 Antoine Griezmann

Nejpravděpodobnější v tomto okamžiku je, že Camp Nou opustí Antoine Griezmann. Katalánci ho mohou slušně zpeněžit, případně za něj získat kvalitní náhradu (ano, narážíme na Saula Nigueza).

Kromě toho, kontrakt, který má Francouz podepsaný v katalánské metropoli je obrovský, proto by jeho odchod částečně odlehčil barcelonskou pokladnu.

Instagram did not return a 200.