15. 7. 2024

TOP 10 největších fotbalových simulantů

Jsou hvězdy světového fotbalu. Mají miliony fanoušků po celém světě, tučné výplaty, plné skříně trofejí. Přesto však jsou jejich jména spojena s negativním označením „simulant“. Kdo platí mezi top fotbalisty za nejvyhlášenější?

10.místo: Arjen Robben 🇳🇱

Létající Holanďan. Takovou přezdívku si během své hvězdné kariéry vysloužil Arjen Robben. Na hřišti se pohybuje s neuvěřitelnou lehkostí. S ní však také přicházejí často téměř nezaviněné pády. Vrchol jeho herecké kariéry byl na MS 2014, kdy se proti Mexiku hned 3x pokusil nafilmovat penaltu. Na třetí pokus mu to ve čtvrté minutě nastavení vyšlo. Huntelaar proměnil, Mexiko vypadlo, Robben dovedl svoje Oranjes až do finále.

9.místo: Dele Alli 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿

Těch žlutých karet za přihrané pády nedostal za svou krátkou kariérou talentovaný Angličan zrovna málo. Nedělá velká divadla, ale soustavně a sériově si chodí pro fauly, které přihrává. Tahle nepěkná vlastnost se dokonce stala DNA jeho hry a tehdejší kouč Spurs Mauricio Pochettino měl se záložníkem kritický rozhovor. „Tento typ hry mu nepomáhá. Nepomáhá ani týmu a celému fotbalu.“

8.místo: Ashley Young 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿

Když se Darrena Fletchera, bývalého Youngova spoluhráče z United, zeptali, co je nejlepší pohyb Ashleyho Younga, bez váhání odpověděl, že padání. Když se Young ocitne v pokutovém území, řada fanoušků už vidí na zemi. V Premier League se ale simulace toleruje ještě méně než třeba ve Španělsku či Francii, a tak se křídelník Rudých ďáblů stal brzy celkem nepopulární, a to i u vlastních fans. S nástupem VAR se začal krotit.

7.místo: Angel di María 🇦🇷

Pokud se šikovný argentinský křídelník dostane do malého vápna je tu velká pravděpodobnost, že spadne a bude máchat rukama a koukat po rozhodčím. S jeho subtylní postavou to má sice proti urostlým stoperům těžké, ovšem zemská přitažlivost Di Maríu přitahuje víc než by bylo zdrávo.

6.místo: Cristiano Ronaldo 🇵🇹

Zdálo by se, že možná nejlepší fotbalista všech dob nemá simulování vůbec zapotřebí, pravdou ovšem je, že si portugalská hvězda zápas od zápasu tu hereckou etudu střihne. Pády přímo nefilmuje, je mírně přifilmovává, to se však v době tisíců kamer neodpouští. Čím je starší, tím méně se k tomu uchyluje. Byla by škoda, aby se na velkého šampiona vzpomínalo i z tohoto úhlu pohledu.

5.místo: Dani Alvés 🇧🇷

Legenda světového fotbalu, možná nejlepší pravý bek tohoto tisíciletí. I on má však temnou stránku. V minulosti padal agilní Brazilec až příliš ochotně a divadýlko si dopřál i na zemi. V paměti zůstane jeho etuda z El Clasika 2011, kdy takto zařídil červenou kartu pro stopera Realu Pepeho.

4.místo: Luis Suaréz 🇺🇾

Uruguayský snajpr proslul ve fotbalovém světě nejen jako fenomenální střelec, ale i jako příležitostný herec. Na youtube můžete shlédnout celý sestřih jeho trapných pádů v šestnáctce s cílem vymodlit si penaltu. Rozhodčí už však mají Suaréze nakoukaného, a tak si dvakrát rozmyslí, jestli po jeho pádu fouknou do píšťalky.

3.místo: Sergio Busquets 🇪🇸

Defenzivní záložník katalánské Barcelony jednou prohlásil, že na simulování přeci není nic špatného. Naopak jde prý o znak fotbalové chytrosti. Tím proti sobě popudil vícero fotbalových fanoušků. V jejich paměti asi navždy zůstane jeho teatrální vložka z utkání Ligy mistrů proti Interu v roce 2010, kdy se svíjel na zemi jak podťatý a zároveň po očku sledoval, co na to rozhodčí. Ten nebohého Itala Thiaga Mottu opravdu za zákrok vyloučil.

2.místo: Sergio Ramos 🇪🇸

Tvrďák a nekompromisní stoper, který svými ostrými zákroky vyřadil ze hry nejednoho kolegu. Tak jak s tím jde dohromady simulace? Ramos totiž přestane být tvrďák ve chvíli kdy cítí, že by mohl získat pro svůj tým výhodu. Hrát proti deseti je totiž lepší než proti jedenácti, že? Stejné úvahy měl jistě v finále LM 2017 proti Juventusu, kdy se po lehkém kontaktu s Guardadem začal svíjet jak podťatý. Rozhodčí Ramosovo divadýlko zbaštil i s navijákem, Guardada vyloučil a kapitán Realu za nedlouho vesele křepčil s ušatou trofejí.

1.místo: Neymar Jr. 🇧🇷

Fotbalového talentu dostal od Pána boha naděleno opravdu hodně a k tomu i nějaké ty vlohy k herectví. Ty však bohužel neprodává v divadle, ale na fotbalových trávnících. Jeho teatrální pády a svíjení dospělo k vrcholu během MS 2018 v Rusku, po kterém Neymarovi nemohl přijít na jméno téměř celý fotbalový svět. Po šampionátu prohlásil, že ho simulování vlastně chrání před zraněním.