9. 12. 2022

TOP 10 nejsledovanějších sportů na světě v roce 2020

Každý rok se o příčky nejoblíbenějšího odvětví sportu hádají valné hromady lidí. Od fotbalu, tenisu nebo rovnou basketbalu to vždy byl a je souboj médii i debat mezi přáteli. Jenomže, který sport je ze všech nejoblíbenější na celém světě? A který ten druhý?

Americký fotbal

Mnoho lidí si řekne, že tento sport je urážkou pro klasický dvounohý bez rukou hraný fotbal. Ale když opomineme veškeré spojitosti v názvu a vezmeme v potaz jak oblíbený je americký fotbal nejen v USA, ale na celém světě od Austrálie až Evropu. Zaslouží si respekt i neskutečně zajímavé číslo ve sledovanosti. Ročně si totiž připočte až 400 milionů diváků.

Basketbal

Více dramatický sport často neexistuje. Každá vteřina i faul může být klíčová a proto není divu, když se klidně minutu před koncem dokáže skore změnit rovnou třikrát. Své skalní fanoušky má především v Americe. Přesto však svoje zázemí má i v zahraničí. To pomáhá až k 400 milionům sledujících lidí po celém světě.

Golf

Oproti basketbalu se často zdá jako nudný a velice pomalý sport. Když však člověk zažije pocit dostání míčku z bodu A do bodu B. Stane se z toho droga, kterou musí člověk sledovat nebo zkoušet stále více. Není proto divu, že popularita golfu stále stoupá nahoru. Svoji oblibu zažívá především v Asii, Americe a Evropě u 450 milionů fanoušků.

Baseball

Každý v životě už zažil svůj homerun. Udělat práci a mezitím mít i volno je samo o sobě neskutečný. Ale zažít ten kouzelný pocit odpalu až na parkoviště stadionu je o pár yardů lepší. Zase jeden z mála sportů kdy při rčení názvu napadne hned jako místo zrodu Amerika. Zdání však klame a samotná legendární MJA (Major League of America) není hlavním dějištěm baseballu. Řadí se i mezi ně Japonsko nebo státy Jižní Ameriky. Možná proto je ta sledovanost u diváků až 500 milionů ročně.

Stolní tenis

Rychlejší než blesk musí být každý člověk, který tento sport chce provozovat na profesionální úrovni. Mimo jiné reflexy a flexibilní pohyb je jeden z mála klíčů pro úspěch. Ve své jednoduchosti k zahrání je často ve školách, hřištích i tělocvičnách velmi oblíbeným nejen v Číně. Proto se tak nezalekněme čísla 850 milionů, protože přesně tolik lidí právě rádo sleduje stolní tenis.

Volejbal

Často k radosti stačí jeden míč a dva lidi. K pinkání z leva zprava dokáže zabavit na hodiny. Mnohdy i proto najdeme všude síťe k zahrání oblíbeného sportu jakým je volejbal. Podle mnoha lidí se dostává do ústraní a místo něho ho nahrazuje plážový volejbal. To však nemění na průměrné sledovanosti až 900 milionů.

Tenis

Bílý sport oblíbený po celým světě od dospělých až po dětí. V Česku je to jeden z nejoblíbenějších sportů. Každý rok dokážou naši tenisti dosáhnout skvělých výsledků i vybudování nových talentů. Mimo naši rodnou vlast jsou stejné příběhy i v zahraničí. Stále rostoucí a oblíbenější tenis se rovná oblíbenosti až 1 miliardy lidí!

Hokej

Právě tahle záležitost zaručila České republice jednu z mála prvních zlatých medailí na olympijských hrách. Trvdá a rychlá hra už mnoho vlastenců i fanoušků přivedla do bodu varu či radosti. Není proto divu tak vysoké základny fanoušků jakou jsou právě 2 miliardy sledujících.

Kriket

Kdo by to byl čekal? Právě tento sport není u nás moc oblíbený ale přesto má druhou příčku ve sledovanosti. Proč? Poděkovat se může především Indii, Velké Británii, Jižní Africe, Pákistánu a mohl bych pokračovat dál, protože států, který zbožňují kriket je hodně. Proto má ročně přes 2,5 miliardy sledujících.

Fotbal

Kdo jiný by zde měl zanechat první příčku než lidmi oplývaný a milovaný fotbal. Je to nejjednodušší sport co může člověk dělat. Vzít si něco co připomíná kulatou věc plus pár přátel dokáže každý. Proto není divu jak dlouhou historii a oblíbenost tento sport má. Přes 3,5 miliardy fanoušků po celém světě.

Instagram did not return a 200.