23. 4. 2024

TOP 10 nejlepších hokejistů v NHL

NHL se nám během uplynulých dní naplno rozběhla. Pojďme se podívat na deset nejlepších hokejistů, kteří v této soutěži startují. Dostal se tam i Slovák nebo Čech? Dodejme, že o sestavení žebříčku, který je samozřejmě do určité míry subjektivní, se postarali novináři z NHL Network.

10.místo: Auston Matthews (Toronto)

Auston Matthews a celé Toronto Maple Leafs mají velký potenciál, který dosud nebyl naplněn. Americký kanonýr si ale místo v elitním výběru dozajista zaslouží. Matthews je gólostroj a už nyní je vyrovnaným střeleckým soupeřem legendárního Alexandra Ovečkina. Bude zajímavé sledovat, kolik gólů dá v nedávno zahájené sezoně.

9.místo: Victor Hedman (Vancouver)

Nejlepší hráč uplynulého play off a jediný obránce v tomto výběru. Švédský bek Victor Hedman je hráč, jakého by chtěl mít v týmu každý trenér. Spolehlivý, bojovný a kvalitní. Aktuálně ho má Tampa Bay a také on je jeden z důvodů, proč jsou Lightning pouze opravdu těžko porazitelný.

8.místo: Alexander Ovečkin (Washington)

Nesmí chybět. Alexander Ovečkin své místo v TOP 10 má již několik let, přičemž i v ročníku 2021 se bude Washington Capitals spoléhat na přesné zásahy svého kapitána. Ovie také bude nadále bojovat o překonání gólového rekordu Waynea Gretzky. Vzhledem k okleštěná zápasový kalendář je to ještě větší výzva než předtím.

7.místo: Nikita Kučerov (Tamba Bay)

Nikita Kučerov je dlouhodobě zraněn a pokud stihne závěr ročníku bude rád. Nic to ale nemění na tom, že tento ruský bombardér je famózní hokejista. Herne se mu nedá nic vytknout, jen kdyby více vyznával fair-play, protože, když mu utečou nervy, stává se z něj zákeřný hokejista. A to není ani vůbec hezké.

6.místo: David Pastrňák (Boston Bruins)

Jediný český zástupce. David Pastrňák si své místo v žebříčku dozajista zaslouží, když je zdravý, je jen těžko zastavitelný. Pasta má skvělou mušku, výborný výběr místa a jeho hokejové myšlení je v momentech geniální. Právě na něj se Boston Bruins bude spoléhat v zlomových momentech.

⬇ A těch 5 nejlepších?