25. 5. 2024

TOP 10 hvězdných útočníků na MS v hokeji

#5 Mikhail Grigorenko

Největší ofenzivní hvězdou Rusů je Mikhail Grigorenko. 27-letý forward se po třech letech v KHL přesunul opět do kanadsko-americké NHL. V uplynulém ročníku působil v týmu Columbusu Blue Jackets, za který odehrál 32 utkání, ve kterých vstřelil 4 góly a přidal 8 asistencí.

#4 Rickard Rakell

Největší švédskou hvězdou by se měl stát Rickard Rakell. Chytrý 28letý pravák působil v uplynulém ročníku v službách Anaheimu. Ducks se opět neprobojovali do play-off, a tak může Rakell zabojovat o titul mistra světa. V sezóně 2020/2021 odehrál 52 zápasů se ziskem 28 kanadských bodů.

#3 Jakub Vrána

V uplynulém ročníku se 25-letý rodák z Prahy stěhoval z Washingtonu do Detroitu. Vrána po přestupu do města motorů získal druhý dech. Zatímco v týmu Capitals nasbíral 25 bodů v 39 zápasech, v mužstvu Red Wings si udržel bilanci bodu na zápas. V 11 duelech, do kterých naskočil vstřelil 8 gólů a přidal 3 asistence.

#2 Jason Robertson

Mladý 21letý útočník má za sebou premiérovou plnou sezónu v kanadsko-americké NHL. V týmu Dallasu Robertson odehrál 51 zápasů, ve kterých vstřelil 17 gólů a přidal 28 asistencí. Pro forward Hvězd se jednalo o životní sezónu, během níž může získat Calder Trophy pro nejlepšího nováčka zámořské NHL.

#1 Nico Hischier

Největší ofenzivní hvězdou, která se představí v Rize je draftová jednotka z roku 2017 Nico Hischier. Švýcarský reprezentant se v uplynulém ročníku stal kapitánem New Jersey Devils, v dresu kterého odehrál kvůli zranění jen 21 utkání. V nich nasbíral 11 kanadských bodů. Spolu s Timem Meier bude patřit k nejnebezpečnějším forward Švýcarska.

Zdroj: Šport7.sk