26. 5. 2024

TOP 10 nejlepších ruských hokejistů současnosti

Sep 22, 2016; Toronto, Ontario, Canada; Team Russia forward Alex Ovechkin (8) celebrates after setting up a goal by team mate Vladimir Tarasenko (not pictured) against Team Finland during preliminary round play in the 2016 World Cup of Hockey at Air Canada Centre. Mandatory Credit: Dan Hamilton-USA TODAY Sports

Ruští hokejisté patří k nejlepším na světě. Jenom v NHL působí necelá padesátka hráčů z této země. Najdeme mezi nimi zkušené harcovníky, hráče odvádějící černou práci či perspektivní mladíky. Toto je 10 nejlepších hokejistů z Ruska.

#10 Semyon Varlamov

32-letý brankář působí druhou sezónu v organizaci ostrovan z New Yorku. Spolu s druhým ruským gólmanem Ilyom Sorokin vytvořil skvělou brankářskou dvojče, která táhne Isles do play-off. S 92-procentní úspěšností zákroků patří k nejlepším gólmanem zámořské NHL.

#9 Evgeni Kuznetsov

28letý střední útočník je důležitou součástí ofenzívy Washingtonu Capitals. V organizaci Caps působí osmou sezónu. Pravidelně bodující útočník přidal kvalitní hru v defenzivě. Zkušený střední útočník věří, že s týmem Washingtonu dosáhne opět na vrchol.

#8 Ivan Provorov

Přestože Philadelphia Flyers nezažívá nejlepší sezónu, 24-letý obránce patří k důležitým součástem defenzívy Letců. Od aktuální sezóny nosí na svém dresu áčko pro asistenta kapitána. Na Philadelphii čeká tvrdý boj o příčky zaručující play-off.

#7 Andrei Svechnikov

Nejmladším hokejistou v našem žebříčku je 21-letý forward Caroliny Hurricanes Andrei Svechnikov. Odchovanec Kazaň působí v týmu Canes třetí sezónu. Spolu s Martinem Nečasem patří k najjagavejším mladíkem v organizaci týmu z Raleigh.

#6 Pavel Buchnevich

Pavel Buchnevich působí pátý rok v týmu New Yorku Rangers. V týmu Jezdců zažívá aktuální nejlepší sezónu kariéry. Atakuje hranici bodu na zápas a spolu s Chrisem Kreider a Mikem Zibanejad vytvořil úderný první útok, který má pomoci Rangers k účasti v play-off.

A těch 5 nejlepších?