16. 4. 2024

TOP 10 hvězdných útočníků na MS v hokeji

Už v pátek startuje historicky 84. mistrovství světa v ledním hokeji. Tento rok se odehraje v bublině v hlavním městě Lotyšska – Rize. Na světovém šampionátu se představí mnoho zajímavých hokejistů.  Pojďme si představit 10 hvězdných útočníků, kteří se představí na MS v roce 2021.

#10 Marek Hrivík

O gólovou potenci slovenského národního týmu by se měl v lotyšské metropoli starat Marek Hrivík. Zkušený 29letý střední útočník je v žebříčku jediným hráčem, který nepůsobil v NHL. Uplynulou sezónu strávil ve službách švédského Leksandu. Odehrál 44 zápasů, ve kterých nasbíral 51 kanadských bodů a ovládl produktivitu SHL. V play-off přidal 4 starty se ziskem dvou bodů.

#9 Kevin Labanc

Kevin Labanc by se podle předpokladů měl stát lídrem výběru USA. Rodák ze Staten Island odehrál uplynulou sezónu v službách San Jose Sharks. 25letý forward naskočil do 55 zápasů, ve kterých získal 28 kanadských bodů. Pro technicky vyspělého praváka půjde o premiérovou účast na mistrovství světa.

#8 Maxime Comtois

Urostlý 189 centimetrů měřící útočník se zařadil v ročníku 2020/2021 k lídrům Anaheimu Ducks. Comtois se představí na prvním světovém šampionátu v kategorii seniorů. V uplynulé sezoně odehrál v zámořské NHL 55 zápasů, ve kterých si připsal bilanci 16 branek a 17 asistencí.

#7 Connor Brown

Pro útočníka Ottawy Senators půjde o premiérovou účast na světovém šampionátu. 27letý Connor Brown patřil v uplynulém ročníku k největším tahounem Senátoři. Odehrál 56 zápasů, ve kterých rozvlnil síť soupeřů úctyhodných 21-krát. K 21 přesným zásahům přidal 14 přesných zásahů. V týmu Kanady bude patřit k nejzkušenějším útočníkům.

#6 Timo Meier

O ofenzívu Švýcarska by měl postarat útočník Timo Meier. 24letý rodák z Herisau odehrál pátou sezónu v službách San Jose Sharks. Brilantní bruslař v týmu Žraloků naskočil do 54 zápasů, ve kterých zaznamenal bilanci 12 přesných zásahů a 19 asistencí. Šikovný forward se představí na druhém světovém šampionátu a chce pomoci Švýcarsku k zisku dalšího cenného kovu.

A těch 5 nejlepších?