25. 5. 2024

TOP 10 fotbalových synů slavných otců

Aneb krev nezapřeš! Potomci věhlasných fotbalistů to nemají lehké. Zdědili talent, ale to je předpoklad, ne záruka úspěchu. Kdyby Sheakespearův syn psal, chtěli by po něm Hamleta II. Kdyby Da Vinciho děti malovaly, byla by jejich měřítkem Mona Lisa. Jsou však případy, kdy junioři otce časem předčí. Jak to bude s touhle generací?

#1 Daniel Maldini

Narodil se s čarovným jménem Maldini. Neexistuje posvátnější příjmení ani větší odkaz, sportovní i duchovní, pokud jste fanouškem či hráčem AC Milán. „Není to jen dar,“ upozornil 18letý Daniel. „Byl jsem ctěný a všemi vážený, i když jsem nic nedokázal.“

Jeho dědeček Cesare, charismatický bek, řídil tým 12 let. Čtyřikrát vyhrál titul, poté uspěl jako trenér. Danieloým otcem není nikdo jiný než Paolo Maldini, Il Capitano. V Serii A válčil 25 sezon, odehrál 902 zápasů, Scudetto dobyl sedmkrát, Ligu mistrů pětkrát.

Daniel Maldini začínal stejně jako jeho předci v obranné linii, ale trenéři v něm rozpoznali jiné vlohy, techničtější, tvořivější – je z něj ofenzivní záložník.

Ligový debut zažil v únoru 2020 a hned se dočkal aplaudu tribun. V kádru Rossoneri si ho trenér Stefano Pioli nechal i pro další sezony aby mohl sbírat cenné minutky a zkušenosti. Jeho příběh je tedy teprve na začátku.