28. 5. 2024

„Nevyhrál jsem s ním souboj“ – Haaland o tom, kdo je nejlepší obránce!

Kdo je podle norské hvězdy nejlepší obránce dle jeho zkušeností?

Útočník Borussie Dortmund Erling Haaland označil středního obránce Liverpoolu Virgila van Dijka za nejtěžšího obránce, jakému kdy čelil. Nor se s Nizozemcem střetl několikrát na klubové i mezinárodní úrovni a na adresu středního obránce nešetří chválou.

Erling Haaland poukázal mimo jiné na obrovskou fyzickou zdatnost, sílu, rychlost a přesnost liverpoolské posily, díky nimž se liší od ostatních obránců, s nimiž se setkal.

Ostrostřelec Borussie Dortmund o Van Dijkovi podle ESPN prohlásil: „Víte, jak je vysoký, silný a rychlý, a také jeho načasování je šílené. Myslím, že jsem proti němu nevyhrál jediný souboj, protože je to fyzické monstrum.“

Není to poprvé, co Erling Haaland označil středního obránce Liverpoolu za nejlepšího obránce, s nímž se kdy setkal. Podobně se vyjádřil před soubojem tohoto dua, když se Norsko a Nizozemsko střetly v kvalifikaci na mistrovství světa v září loňského roku.

Opravdu se nikoho nebojím, myslím, že on [Van Dijk] je nejlepší obránce,“ řekl útočník Borussie Dortmund na tiskové konferenci.

„Myslím, že dost dalších lidí v místnosti [na tiskové konferenci] se mnou v tomto souhlasí. Je rychlý, silný a ‚zlý‘ chytrý, a to jsou tři důležité věci, které musíte mít. Hrál jsem proti němu dvakrát, řekl jsem, že je nejlepší, s kým jsem se setkal,“ dodal.

V již zmíněném zápase jsme byli svědky napínavé bitvy mezi oběma hráči. Erling Haaland dělal Van Dijkovi vážné potíže a dokonce obránci zlomil prst, ale liverpoolská superhvězda dokázala útočníka udržet na uzdě po celých 90 minut.

Nizozemsko nakonec zvítězilo 2:0, přičemž do střelecké listiny se zapsali Steven Bergwijn a Memphis Depay.