21. 6. 2024

Tony Ferguson: TOP 10 zajímavostí, které jste nevěděli

Přezdívá se mu „Šílený Tony“. Je totiž svéráz. Opravdový úkaz mezi bojovníky. Trénuje sám v uzavřeném gymu, v kleci bývá nepředvídatelný, jeho pohyb i chování je neortodoxní. Co se o Tonym Fergusonovi ještě můžete dozvědět?

#1 Netradiční tréninkové metody

Tony je výjimečný. A to platí i při tréninku. Už několikrát se na internetu objevily jeho videa, na kterých předvádí vskutku zajímavé „kreace“. Očividně mu to však funguje a z výsměchu si těžkou hlavu dělat nemusí. Je to přece jeden z nejlepších světových válečníků.

#2 Psychické problémy

Jistě si vzpomínáte na minulý rok, který pro Tonyho rozhodně nebyl nejlepším. Jeho manželka musela kontaktovat úřady, protože se bála jeho nevyzpytatelného chování. Ferguson měl problémy především s návykovými látkami a byl nenormální paranoidní. Řečeno ve zkratce – Tony si namlouval, že mu lékaři během operace zavedli do kolena počítačový čip. Jak však víme, z problémů se naštěstí dokázal dostat.

#3 Černý pás v BJJ

Brazilské Jiu-Jitsu je poměrně mladým bojovým uměním. Pokud se bavíme právě o BJJ, Jean Jacques Machado je z tohoto pohledu známé jméno. Učil se od nejlepších a své schopnosti později prodal Eddiemu Bravo, který je zas instruktorem Tonyho Fergusona. Černý pás se tímto způsobem dostal až k jednomu z nejlepších MMA zápasníků současnosti. Takovým něčím se rozhodně nemůže pyšnit každý.

#4 Dvojice výjimečných

Jsou pouze dva muži, kteří dokázali v Titulová zápase zvítězit na „triangle choke“. Poprvé se podařilo legendárnímu Andersonovi Silvovi proti Chael Sonnen na UFC 117. Po dlouhé době se tento kousek podařil i Tonymu Fergusonovi, když zmíněným způsobem zdolal Kevina Leeho na UFC 216 a získal opasek dočasného šampiona.

#5 Domácí kutil

Není zvykem, že by byly sportovci proslulými kutily. To však neplatí o Tonym. Od malička vyrůstal s nevlastním otcem, který mu dal základy, aby jednoho dne nemusel na všechno volat opraváře. Ferguson nabyté schopnosti později využil při budování jeho vlastního tréninkového střediska v americkém Big Bear.

#6 Sportovní multi talent

Podle dostupných informací byl Tony sportovně nadaný už od malička. Bylo tak jasné, že jeho kariéra by měla ubírat právě tímto směrem. Tony byl středoškolská sportovní hvězda. Katolickou střední školu v Michiganu reprezentoval v baseballu, fotbalu a wrestlingu.

#7 Ušák

Když se ucházel o místo v baru, někdo si všiml jeho „květákových“ uší, oslovil ho a dal Fergusonovi pozvánku do tělocvičny MMA, kde zpočátku působil jako trenér. Zbytek už známe …

#8 Údajně porazil Jona Jonese

Všichni velmi dobře víme, že Jon Jones se umí porážet pouze sám. Podle Tonyho Fergusona to však není tak úplně pravda. Energický bojovník tvrdí, že v dobách jejich působení na univerzitách dokázal kontroverzního Jonese překonat, a to i přesto, že Jon byl o několik váhových kategorií výše.

#9 Mexický původ

Narodil se v Kalifornii, ovšem jeho předky bychom hledali v Mexiku. Právě jim vzdává hold svojí přezdívkou “El Cucuy“ , což je v mexické mytologii strašidlo či monstrum. „Je to strašlivá postava. Jeden z mých prvních trenérů mi řekl, že vypadám jako El Cucuy. Je to ironie, protože se to váže na mé mexické kořeny. Pro mě je to víc než jen přezdívka. Je to chlápek, který trénuje na samotě v horách a když ho někdo naštve, tak přijde a dá mu lekci,“ vysvětlluje Ferguson svou přezdívku.

#10 Vyhrál Ultimate Fightera

V roce 2011 se stal Tony Ferguson vítězem populární reality show UFC Ultimate Fighter ve welterové váze. Ve finále poměřil své síly s Ramsey Nijem. Ferguson zápas opanoval ve velkém stylu a ještě v prvním kole zvítězil KO. Za svůj výkon si tak Tony vysloužil smlouvu s americkou organizací UFC.