25. 9. 2023

David Dvořák: Jakého soupeře má v hlavě? A kde by rád zápasil?

David Dvořák je čtvrtým českým zástupcem v prestižní organizaci UFC. Hned první výhra v UFC ho vystřelila do první patnáctky muší váhy UFC. Osm let neporažený bojovník z All Sports Academy nyní s UFC jedná o dalším zápase. Co říká na možnost, že by se jeho příští zápas uskutečnil na novém UFC zápasnickém ostrově?

1⃣ Dobrý večer Davide. Víte, že před dvěma měsíci jste se stal prvním Čechem, který vyhrál svou premiéru v UFC? Jak na svůj debutový zápas vzpomínáte ?

🗣 Vzpomínám na to velice dobře. Byla to skvělá zkušenost a zápas jsem si užil. Udělal jsem hodně chyb v zápase, ale nakonec se to povedlo.

2⃣ Zápasil jste na turnaji UFC Fight Night 170 v Brazílii, který byl poslední před hromadným rušením ostatních eventů. Měl jste během fight weeku strach, že byste kvůli pandemii vůbec nezápasil?

🗣 Je to tak. Dost jsem se bál, že se to zruší. Do poslední chvíle se nevědělo, co se bude dít.

3⃣ Po druhém kole byl zápas vyrovnaný u všech bodových. Co Vám trenéři řekli před závěrečným kolem?

🗣 Že je to 1-1 na kola, že pokud chci vyhrát, tak musím do toho dát vše a být aktivní celou dobu, od první minuty až do konce.

4⃣ Po zápase Vám vedení UFC zakázalo sparingy a tvrdé tréninky. Jak jste se během lhůty udržoval ve formě?

🗣 Trénovat jsem mohl, ale jen lehce, běh, protahování a technika, ale celkem se to hodilo. Po zápase jsem byl dost pomačkanej, takže se relax hodil.

5⃣ V zákulisí jste měl možnost setkat se s hvězdami, jako jsou Demian Maia nebo Renato Moicano. Jaký to byl pro Vás zážitek prohodit pár slov s lidmi, na které jste dříve koukal v televizi?

🗣 Byl to pro mě skvělý zážitek a všichni byli skvělí. Bylo to zkrátka neuvěřitelné.

David Dvořák a brazilská UFC hvězda Renato Moicano.

6⃣ Vaše vítězná premiéra Vás posunula do top 15 v muší váze. Máte před sebou jména jako Elliot, Espinosa nebo De La Rosa. Už máte v hlavě dalšího soupeře? Co byste říkal na příležitost zápasit na UFC Fight Islandu ?

🗣 Chtěl jsem zápas s De La Rosou, ale ten je prý obsazený, takže teď nevím. Nechám se překvapit. Jsme s UFC v kontaktu a čekáme co a jak řeknou. Na ostrov bych se určitě rád vydal. Byla by to skvělá zkušenost a show.

7⃣ Děkuji moc za rozhovor a Váš čas.

🗣 Díky za rozhovor, maličkost. Ať se daří.