15. 6. 2024

Tommy Fury: Zápas s Jakem Paulem je jako výhra v loterii

Oba jsou ve světě profesionálního boxu neporaženi, oba mají slavné bratry a oba nemůžou tomu druhému přijít na jméno. Tommy Fury (7-0) hodlá srovnat spory se slavným youtuberem a nyní i boxerem Jakem Paulem (4-0) už 18. prosince v Tampě na Floridě. Jak souboj vnímá?

Ve své dosavadní kariéře se Jake Paul poprvé utká se skutečným profesionálním boxerem.

Debut měl v roce 2020 s kolegou YouTuberem AnEsonGibem a vyhrál knockoutem v prvním kole. Ještě ten samý rok zničil v provazech legendu NBA hvězda Natea Robinsona. Už tehdy toužil po větších výzvách.

Do svého třetího zápasu dostal Paul bývalého MMA bojovníka Bena Askrena, který ve své kariéře dokázal získat tituly v prestižních organizacích a zápasil i v UFC. Byl však známý jako wrestler, čehož si byl Paul vědom a k překvapení mnohých poslal Askrena k zemi hned v 1.kole.

Největší výzva Paulovi kariéry byl pak letos v srpnu bývalý UFC šampion Tyron Woodley, který chtěl pomstít kamaráda Bena Askrena. Jenže po vyrovnané osmikolové bitvě zvedli rozhodčí nad hlavu ruce právě Jakeovi. V zatím nejtěžší zkoušce obstál a prohlásil: „Ted chci bojovat s opravdovým boxerem.“

Tommyho Furyho, mladšího bráchu šampiona Tysona, měl v hledáčku delší dobu. Potkávali se na stejných galavečerech, vyměňovali vzkazy, pošťuchovali na sociálních sítích.

Tommy Fury (22let) má totiž za sebou už sedm profesionálních boxerských zápasů a všechny tyto duely vyhrál, z toho čtyřikrát stylem KO. Bude tak jednoznačně nejtěžším Paulovým protivníkem. Opačně to neplatí. „Mám pocit, že jsem vyhrál v loterii,“ prohlásil, když byl souboj oficiálně oznámen.

Žádáte mě, abych bojoval na velké světové scéně, dobře mi zaplatíte a já musím jen bojovat s Jakem Paulem – youtuberem. To je jako výhra v loterii. Čeká ho největší lekci jeho života. Tohle je můj svět a on do něho vůbec nepatří. Já nejsem žádným z těch MMA troubů, které se pokusil ošálit,“ říká sebevědomě Tommy deníku The Mirror.