17. 6. 2024

Edwards nazval Masvidala odpadem a chce jít rovnou o titul! Přibrzdí ho Chimaev?

Prosincový turnaj UFC 269 přišel o jeden ze svých hlavních trháků. Držitel BMF titulu Jorge Masvidal se zranil a z duelu s Britem Leonem Edwardsem musel odstoupit. Ten obrátil pozornost na šampiona Usmana, do všeho však bude chtít promluvit hladová Khamzat Chimaev.

„Jsem zklamaný, ale upřímně, tušil jsem, že tenhle odpad se mnou bojovat nebude. Byl jen mou další zastávkou na mé cestě za titulem. Pro mě se tedy nic nemění, cíl zůstává stejný. Kamaru Usmane, uvidíme se brzy,“ oznámil „Rocky“.

Šestatřicetiletý Edwards táhne impozantní sérii devíti vítězství v řadě. Na kontě má skalpy zvučných jmen jako Nate Diaz, Rafael Dos Anjos nebo Gunnar Nelson s tím, že jeho posledním přemožitelem je z roku 2015 právě současný šampion welterové váhy Kamaru Usman.

„Nikdo tu kromě šampiona nemá takovou vítěznou šňůru jako já. Fight s Jorgem jsem přijal jen proto, abych si s ním vyřídil naše spory. Jak vidíte, opět se zachoval jako zbabělec a z boje vystoupil. Věděl jsem, že mi ten člověk nechce čelit, je to ve skutečnosti podvodník a srab. Je to ostuda tohoto sportu, rozhodně žádný BMF. Teď na něj ale už seru,“ vypustil ze sebe Edward s tím, že doufá, že právě jeho vítězná série mu zajistí titulovou šance. Jenže UFC nemá Edwardse příliš v oblibě…

Do roka a do dne?

Je označován za jednoho z nejnudnějších bojovníků v divizi, vítězí většinou na body, bojuje málo a mediálně je mimo skalní UFC fanoušky prakticky neznámý. Proto ho nejspíš bude čekat ještě jeden test. A to v podobě švédského Vlka Khamzata Chimaeva, se kterým se měl utkat už loni. Také na posledním číslovaném turnaje v prosinci.

Na souboj však tehdy nedošlo, jelikož měl Chimaev problémy s koronavirem, který mu dal hodně zabrat. Vlk dokonce v jedné fázi uvažoval o tom, že ukončí kariéru, protože zdraví má jen jedno.

“Jdeme na to, brácho. Dáme se do toho,” vzkázal Chimaev Edwardsovi. Kývne však na jeho nabídku Leon? Přeci jen by měl jen měsíc na to se připravit na typově úplně odlišného protivníka. Zatímco Masvidal je striker, nebezpečný zejména v postoji, Khamzat je vysoká škola wrestlingu.

U šéfa UFC Dany Whita se Khamzat těší velké oblibě a dokonce se nechal slyšet, že je 1-2 zápasy od titulové šance. Je tedy jasné, že se organizace bude snažit Edwardse do tohoto eliminačního souboje natlačit. Uspěje?