23. 7. 2024

Tohle teď čeká každého bojovníka na cestě do klece UFC: Protokol je přísný!

Spojené státy americké v současné době hlásí více než 550 tisíc nakažených virem Covid-19 denně. A stejně jako v celosvětovém měřítku se počet pozitivních případů zvyšuje díky nové variantě omikron.

Stejně jako jiné sportovní organizace se i UFC rozhodla reagovat. Podívejte se s námi, co čeká bojovníky před samotným zápasem.

Nejslavnější liga bojových sportů odstartuje v roce 2022 15. ledna zápasem UFC on ESPN 32. V hlavním zápase se utká Calvin Kattar s Gigem Chikadzem v pérové váze.

I tato velká jména budou čelit protokolu UFC, který zahrnuje až tři testy. První testování proběhne u bojovníka doma pomocí autotestu, který organizace pošle každému domů. Stejně jako celému realizačnímu týmu.

Testy musí být rovněž odeslány zpět ve stejný den, kdy byly obdrženy. Po příjezdu do hostitelského hotelu následuje druhý krční test a před vážením se koná závěrečný třetí test.

Bojovníci bez negativního testu musí být během čekání na výsledky v karanténě ve svých pokojích nebo tělocvičnách, kde se mohou setkat pouze se členy svého týmu.

Všichni sportovci musí mít obličejový štít nebo respirátor, výjimkou je samozřejmě bojovník vstupující do zápasu. Nejproblematičtější situací pro organizaci a CDC (karanténa a cestovní pokyny) je situace, kdy se bojovník setká s pozitivním členem týmu, ale sám je negativní.

V tu chvíli je na řadě personál UFC, aby rozhodl, zda bude bojovníkovi povolen zápas. Informace přinesl MMA Junkie.