4. 12. 2022

VIDEO: Sean Strickland sundal na tréninku parťáka brutálním KO!

Existuje neoficiální pravidlo, které říká, že co se stane ve gymu, to tam zůstane. V tomto případě tomu tak však nebylo. Americký zápasník UFC Sean Strickland byl skutečně zachycen na videu, jak knokautuje svého sparingpartnera. Po tvrdé kombinaci upadl v bezvědomí na zem, ale rychle mu pomohli vstát. Američan se však po zveřejnění videa stal terčem kritiky.

Byl to klasický zápas jako každý jiný. Strickland zatlačil svého spoluhráče do provazů, kde předvedl exhibiční kombinaci.

Své údery zasazoval s velkou přesností, pomáhal si také kolenem a v závěrečné fázi zasadil tvrdý kop do hlavy, kterým svého soupeře knokautoval a ten následně padl k zemi.

Video obletělo celý svět. A většina lidí to nepochopila. Zatímco někteří Američana za zveřejnění videa kritizují, jiní nechápou, co vedlo Stricklanda ke knokautu, a tvrdý závěr označují za zcela zbytečný.

Před časem přišla renomovaný lékařka Goodmanová se šokujícím tvrzením, že až 99 % poškození mozku pochází ze sparingu. Dodala také, že mnoho bojovníků jde do zápasu s otřesem mozku nebo mírnými příznaky.

Strickland je každopádně kontroverzní osobnost. V loňském rozhovoru pro deník The Sun uvedl, že v mládí prošel zvláštním obdobím neonacistické nadřazenosti bílé rasy.

V důsledku toho byl vyloučen ze školy za zločiny z nenávisti. Nedávno, po vítězství v souboji v roce 2021, řekl, že chce někoho zabít v boji.

„Nejraději bych někoho zabil v kleci. To je vše. To by mě velmi potěšilo,“ řekl na tiskové konferenci po zápase s Uriahem Hallem. Právě touha někoho zabít Stricklandovi znemožnila společenský život. Teprve trénink mu pomohl omezit jeho nebezpečné fantazie.

Instagram did not return a 200.