21. 6. 2024

Tichota konečně zpátky v kleci! Poradí si s o 15 let starším soupeřem?

Rok bez zápasu, zranění a dvě absolvované přípravy na duely, které nakonec nedopadly. Pro český MMA talent Jakuba Tichotu to bylo dlouhé a náročné období. Teď je však zpátky a v Praze si chce dojít pro třetí kariérní vítězství. Kdo mu bude stát v cestě?

V kleci bude na Tichotu čekat o bezmála 15 let starší soupeř Risto Dimitrov z Makedonie se skóre 4-4. Není tajemství, že se i tentokrát sháněl na poslední chvíli. Dle sázkových kurzů by měl být Dimitrov pro Tichotu potrava.

Na kartě není větší outsider. Přesto Tichota varuje: „Trénuje v Ománu v UFC gymu. V judu má black belt, takže to nebude nějaká snadná potrava. Je starší, takže bude mít určitě zkušenosti, ale mladá dravost zvítězí. Takticky, techniky, silově, kondičně a ze všech stránek jsem připravený, sobotu by nemělo nic pokazit.“

Pro Jakuba Tichotu půjde teprve o třetí zápas mezi profesionálními bojovníky. Z těch předchozích dvou odcházel vítězně, když uškrtil Michala Konráda a loni v Brně poslal k zemi Denise Tripšanského.

Na přechod do profesionálního MMA se Jakub Tichota připravil svědomitě. V amatérech má za sebou 48 soubojů, 39x odcházel jako vítěz. Mít takovou průpravu v amatérech není na naší scéně zvykem.

Bojovník z pražského gymu Reinders MMA je považovaný za jeden z největších prospektů pérové váhy Oktagon MMA. V žebříčku mu patří 7. místo, Tichota však pomýšlí daleko výše.

„Chci dodělat vysokou školu, dále bych chtěl titul v Oktagonu, poté se dostat do UFC a tam získat titul. Ideální by bylo udržet neporazitelnost, chtěl bych být nejlepší na světě. Nemám malé cíle, ale také pro ně dělám,“ říká zápasník, který se po tréninku převlékne, vezme brýle a opět není pro okolí zápasníkem MMA.