Prolomí Viktor Pešta kletbu velkých zápasů?

Český zápasník Viktor Pešta bezpochyby patří to nejlepší, co domácí MMA scéna nabízí. Veterán UFC stále trénuje v proslulém americkém Sanford gymu po boku světových hvězd a šampionů. Nyní by se sám rád stal šampionem Oktagonu. První šanci před dvěma lety promrhal, podaří se to teď?

Psal se listopad 2019 a v zaplněné pražské O2 aréně do klece nastupoval Viktor Pešta. V kleci na něj čekal šampion Michal Martínek, kterému chtěl Viktor sebrat titul Oktagonu těžké váhy.

Byl velkým favoritem, jenže přišla první rána kapitána, Peštovi praskla čelist a záhy musel zápas vzdát. Zklamání to bylo velké. Titul organizace Oktagon MMA ve světě už něco znamená a Viktor ho měl na dosah.

Na dosah však v minulosti měl mnohem větší skalpy než je Michal Martínek, jenže nikdy nedokázal zápas dotáhnout do vítězného konce. Tak například: V roce 2015 dvě kola házel a trápil Derricka Lewise, než jej v tom třetím obrovitý Američan zasypal tvrdými údery a rozhodčí musel zápas ukončit.

V létě 2018 měl v Rusku skvěle rozehranou bitvu s legendárním Alexanderem Emelianenkem, jenže v průběhu druhého kola se po přesně trefených úderech Rusa začal lámat a byla z toho další porážka na TKO. Čím to?

Sám Viktor má tyhle dobře rozehrané, ale ve finále prohrané zápasy v hlavě. Přiznává, že sám neví, čím to je. Jisté je, že Viktor není takový ten typický agresivní válečník, který jde přes bolest. Je to spíše stratég a technik, který bojuje tak, aby to co nejlépe fungovalo. Ve vypjatých momentech však ten “buldočí” styl trochu chybí.

Od porážky s Michalem Martínkem vyhrál Pešta dva zápasy, když zničil via TKO španělského UFC veterána Alcantaru i Brazilce Nosigliu. Tady však byl Viktor jasný favorit a nebyl pod mediálním tlakem.

V sobotu večer bude Viktora v kleci očekávat mnohem těžší a zvučnější soupeř. Výzva v podobě německého bojovníka Stephana Pütze je srovnatelná s výše uvedenými jmény. Uspěje napodruhé v boji o titul Oktagonu?

Němec Stephan Pütz s přezdívkou “T-800” odkazující na Terminátora, má na kontě už několik titulů napříč kvalitními organizacemi na starém kontinentu včetně prestižní ruské M-1 Global. Na svém rekordu (20-4) má i titulový skalp jiného českého bijce Jana Gottwalda, kterému v září 2018 sebral titul německé organizace GMC.

Byť 34letý Pütz patří k absolutní evropské špičce, mírným favoritem je zatím právě Viktor který má nesmazatelné zkušenosti z těžkých zápasů v nejtěžší hmotnostní divizi v UFC. Prolomí Viktor konečně kletbu velkých zápasů a usedne na československý trůn polotěžké váhy? Schopnosti na to bezpochyby má, třeba to zvládnout psychicky.

Zápas bude bedlivě sledovat i Viktorův rival Karlos Vémola. “Pešta mě doposud vůbec nezajímal, ale pokud 25. sebere titul, tak mě samozřejmě zajímat bude. A nebo pokud ho Pütz porazí, tak mě bude zajímat Pütz. Mě zajímají vítězové a ne frajeři, kteří prohráli a nebo menší, jak bláznivě kecá Kincl… Teď se soustředím na to, abych se vrátil zpátky. Soustředím se na to, abych sebral titul v 84 a potom na zápas s Marpem. Potom uvidíme, kdo tam bude dál. Pešta? Pütz? Buday? Attila? Tihle velcí kluci, se kterými má smysl zápasit a kteří mě opravdu zajímají,” vysvětlil Vémola ve svém posledním videu.

Instagram did not return a 200.