14. 7. 2024

Kdo je podle Dustina nejtěžší možný soupeř v lehké váze?

V divizi lehké váhy je i po odchodu neoraženého Khabiba Nurmagomedova ještě jeden bojovník, kterého Dustin Poirier řadí výše než všechny ostatní. O kom je řeč?

Hodně zápasníků se řídí heslem, že nejtěžším zápase je vždy ten příští. Těžko říct, zdali se tímto heslem řídil i Dustin Poirier, který za svou dosavadní nejnáročnější zkoušku, vyjma Khabiba tedy, považuje brazilského šampiona Charlese Oliveiru.

„Skutečně to může být ten nejtěžší soupeř, kterému jsem kdy čelil, však je to šampion,“ napsal Dustin na svém Twitteru.

Podíváme-li se ovšem trochu do minulosti, ani tehdy o Charlesovi nemluvil nějak špatně. Například v interview pro ESPN vyzdvihl jeho kvality coby jako velmi komplexního bojovníka.

„Ačkoliv si o sobě myslím, že mám dobré jiu jitsu, tak se to nedá srovnávat s tím, co předvádí Oliveira. Je na něm vidět, že tímto sportem žije a dokonale umí využívat svých předností. Lidé, jako jsou on, které doprovází tak silná vůle a touha po vítězství, se nedají snadno zlomit,“ prohlásil Poirier, jenž už dříve tušil, že by ho s tímto brazilským bojovníkem nečekala žádná snadná práce.

Přesto bude v prosincové bitvě v očích veřejnosti Dustin mírným favoritem. V zádech má dvě dominantní výhry nad Conorem o kterého se ve svém vyjádření také opřel. „Myslím si, že ten člověk už ztratil svůj pověstný zápal. Raději kope do všech kolem sebe, než aby se staral o svou skutečnou formu. Co se mě týče, já si své splnil, vedu nad ním 2-1,“ prozradil.