28. 2. 2024

Těžká volba Jiřího Procházky: UFC vs Bellator! Tam kam?

Organizace Rizin přivítala nový rok skvělým turnajem v naplněné Saitama Super Aréně. Za jediný večer byli korunováni tři noví šampioni. Jiří Procházka obhájil svůj pás proti americkému nájezdníkovi a otevřel si dveře do světové Top 10.

Již dvacátý turnaj japonské organizace RIZIN nabídl skvělé zápasy, mezi nimiž se v očích českého diváka vyjímal titulový duel polotěžké váhy. V něm totiž do své první obhajoby nastoupil brněnský rodák Jiří Procházka proti UFC veteránovi C.B.Dollowayovi.

Jiří “Denisa“Procházka všem opět ukázal, jakémá v rukách granáty. Po necelých dvou minutách titulové bitvy se Procházka vynořil se zadním zvedákem a přesně trefeným levým hákem poslal Američana k zemi. C. B. Dollaway přitom nezačal vůbec špatně.

Útočil na přední nohu “Denisy“ tvrdými low kicky pod koleno. Po několikátém inkasovaném kopu začal Jiří s častějšími výpady, které završil výstavním KO. Za mě byl tento zápas hezkým rozloučením s organizací Rizin, pod níž zápasil od roku 2015. ( 11 vítězství, 1 porážka )

Kam povede cesta českého samuraje dál? Nabízí se dvě odpovědi.

Hned po prohře svého týmového kolegy, se o zápas s Jiřím přihlásil úřadující šampion Bellatoru Ryan Bader. To by byla pro Procházku zatím největší výzva kariéry. Bader se ve své kariéře setkal se světovými jmény, jako Jon Jones ( šampion UFC ), Lyoto Machida nebo Fedor Emelianenko.

Americký bojovník se, stejně jako Denisa, může chlubit neuvěřitelnou silou v úderu. Důkazem pak mohou být výhry nad Emelianenkem a Lawalem, které ukončil oba po prvních vteřinách jedinou ranou.

Většina fanoušků ale doufá, že český střelec zakotví v největší organizaci světa UFC. Kvalitami už dlouho patří mezi Top 15 nejlepších bojovníků v polo-těžké váze (do 93kg) a právě v americké UFC by se mohl střetávat se skutečnou světovou špičkou.

Faktem, který by jeho přestup do této ligy mohl nahrávat je, že se spekuluje o přípravách na turnaj UFC Prague, kde by se mohl mimo jiné představit i Mach Muradov.

Uvidíme, jak se bude situace okolo Jirkovi změny působiště vyvíjet, každopádně mu přejeme mnoho štěstí.