9. 12. 2022

Rozhovor s Maté Kartészem: O plánech na titul, jiné váze i UFC

Maté Kartész, maďarský supertalent bojových sportů, který si během krátké chvíle dokázal získat srdce českých a slovenských fanoušků. V kleci nenudí, naopak je zárukou atraktivních zápasů. Během své cesty v Oktagonu MMA odklidil z cesty slovenská esa jako Pajtina, Úškrt či Wittner. Vysněný pás bude muset vyrvat Davidovi Kozmovi. Bude rok 2020 rokem maďarského sympaťáka?

🔶Ahoj Maté, před měsícem se v Praze uskutečnil, doposud největší turnaj na domácí scéně, Oktagon 15. Jak bys ho ohodnotil ?

🗣Ano, přijel jsem se podívat. Bylo to fantastické. Skvělé zápasy, tvrdé knockouty, překvapivá ukončení a senzační hlavní zápas s arénou plnou fanoušků.

🔶Ve studiu se setkal s úřadujícím šampionem Davidem Kozmou. Je mezi vámi nějaká rivalita a stihli jste si promluvit o možné odvetě ?

🗣Ano, je to sport a my jsme bojovníci, kteří se snaží předčít toho druhého, ovšemže je mezi námi rivalita. Ale je pouze zdravá rivalita. Řekl jsem mu, že jsi jdu pro rematch. Dokonce i při rozloučení jsem mu řekl „Příště se vidíme v kleci“.

🔶Na tomto turnaji byly dva duely ve tvé váhové kategorii. Myslíš, že vítězové těchto zápasů, jsou tvými možnými soupeři v následujícím zápase ?

🗣Ve velterové váze jsem ochoten utkat se s kýmkoliv. Sledoval jsem tyto zápasy, ale chci nejdříve pás šampiona. Až si ho vybojuji, budu ho obhajovat.

🔶Ondřej Novotný (promotér Oktagonu) zmínil v jeho YouTube streamu, že by tě rád viděl v lehké váze. Zvažoval jsi tento přesun a pokud ano přemýšlel jsi už o možných soupeřích v této divizi ?

🗣Tento nápad už jsem o slyšel. Ne, neplánuji přesun do sedmdesátky. Bylo by to špatné pro mé zdraví. Zatím jsem s mou váhou v zápasech neměl žádný problém. Prohrál jsem dvakrát, a jedinou chybou bylo pouze to, že jsem nad zápasem až moc přemýšlel.

🔶Minulý víkend se odehrál velmi sledovaný zápas o titul šampiona UFC ve tvé váhové kategorii. Kdo byl tvým favoritem a proč ?

🗣Spároval jsem s Kamaru Usmanem. Je to skvělý chlap. Dříč tak jako já. Colby Covington je také fantastický zápasník, ale styl jakým mluví je pro mě až moc. Rozhodně jsem fandil Usmanovi.

🔶A má poslední otázka : Kdy tě opět uvidíme v kleci ? Na Oktagonu 16 nebo na Oktagonu Prime 3 ?

🗣Ani já nevím, kdy budu mít zápas. Ale zrovna včera jsem viděl, že jsem stoupl na první místo v žebříčku velterové váhy, takže mám z roku 2020 dobrý pocit.

🔶Děkuji moc, že jsi si na mě udělal čas Maté.

🗣Není zač. Ahoj !

👇PODÍVEJ SE NA MATÉHO CESTU OKTAGONEM👇

Instagram did not return a 200.