17. 6. 2024

Rozhovor s Dana Whitem: O vizích do roku 2020, návratu Conora nebo BMF pásu

Dana White, promotér nejprestižnější MMA organizace UFC, se pro ESPN rozpovídal o plánech do budoucna, možných matchupech a jiných zajímavostech:

📌Řekněte nám, co se bude v UFC dít v dalších dvou až třech letech a na co bychom se měli připravit v roce 2020?

🗣 Jdeme dobýt nová území…mohu vám tady teď z hlavy říct některé zajímavé zápasy, které chystáme v roce 2020, ale pak se z ničeho nic objeví zápas jako Diaz-Masvidal, který bude zápasem roku. Každopádně uvidíte velké věci, nakonec udělám boxerskou tiskovou konferenci, to přichází.

📌Domluvil jste titulový zápas Khabib Nurmagomedov versus Tony Ferguson, i když jste říkal, že už ho nikdy domlouvat nebudete (pozn. redakce: zápas se již čtyřikrát z různých důvodů neuskutečnil)

🗣Tak jsme tady pro pátý.

📌Khabib řekl, že je to nejdůležitější boj v historii UFC. Jeho otec řekl totéž. Jak byste charakterizoval význam boje mezi Khabibem a Tonym?

🗣Způsob, jakým můžete zjistit význam boje, jsou reakce fanoušků a ti se do toho zápasu zbláznili. Chtějí tento zápas konečně vidět. Bude to velmi důležitý zápas. Mnoho lidí věří, že Tony Ferguson je ten chlap, který porazí Khabiba, a my tov dubnu zjistíme.

📌Vrací se Conor McGregor, který bude bojovat s Cowboyem ve welterové váze, což hodně lidí překvapilo. Proč zrovna ve welteru?

🗣Protože Conor chce letos bojovat třikrát. Doufá, že pokud porazí Cowboye, může pak bojovat proti Khabibovi. Chce porazit Cowboye a pak být připraven na případný duel s Khabibem jako náhradník, kdyby se se zápas Khabib-Tony něco stalo.

📌Reakci mnoha fanoušků nebo Justina Gaethjeho však je: „Proč Conor McGregor má dostat titulovou šanci v lehké váze po jednom duelu ve welterové?“ Jak to do sebe zapadá?

🗣Podívejte se, co Conor dokázal za posledních několik let. Pak sice prohrál s Khabibem, ale ten fight byl plný nenávisti. Gaethje je teď ve formě, a také stoupá vzhůru, ale odmítl nám hodně nabídek zápasů, takže ano, pokud Conor vyhraje, tak je dalším, kdo bude bojovat o titul.“

📌Skoro by se dalo říct, že na zápas McGregor-Cerrone pohlížete jako na duel v lehké váze, jen se oběma bojovníkům nechce shazovat?

🗣Duel se Cerronem bude ve welterové váze, protože ani jeden z borců nechtěl shazovat. Conor za mnou přišel, že by mu tahle třída vyhovovala a dal mi k tomu pádné důvody, takže jsem velice rád, že se dohodli a Cowboy s tím neměl vůbec žádný problém. Tím i odpovídám na často kladenou otázku. Není důvod, proč by měli shazovat, když sami nechtějí.

📌Nemyslíte, že to bude pro Conora ve welteru přeci jen o něco těžší?

🗣Druhá strana věci je, že s tímto nápadem přišel sám Conor, jelikož kdyby se mu nevyvedly plány (na titulák v lehké váze), zvužuje boj s Jorge Masvidalem.

📌Co si o tomto souboji myslíte?

🗣Každý ví, co si o tom myslím. Je to špatný nápad, ale Conor je naštvaný když říkám, že je to špatný nápad, hned si říká: „To si jako myslíš, že nedokážu porazit Masvidala?“ Já neříkám, že nemůže porazit Masvidala, kdokoli může porazit kohokoli v daný den, ale proč? Proč jít hned po tomto souboji, když si lze ještě počkat. Ale to je důvod, proč je Conor tak zajímavý a proč má tolik fanoušků. Musíte milovat skutečnost, že je ochotný bojovat proti každému.

📌A co Masvidal? Vyhrál BMF pás a vy jste řekli, že to byla jednorázová záležitost. Uvažovali jste však, že by mohl pás obhajovat?

🗣Conor ten pás od Masvidala chce.

📌Nick Diaz měl nedávno rozhovor, kde naznačil, že by zase rád bojoval, slyšel jste o něm?

🗣No já ne, ale naši matchmakeři ano, ale stále platí to, co jsem řekl už dříve: Nemyslím si, že Nick chce skutečně bojovat, že má ještě tu vášeň a lásku pro boj.

📌Co střední váha, už máte soupeře pro Israela Adesanyu?

🗣Díváme se na Yoela Romera. Chce ten zápas. Israel chce bojovat s Romerem a to nikdy nechce bojovat s Romerem. Nikdo tu nekřičí: „Chci mít zápas s Romerem.“

📌Máte už místo a datum?

🗣Ano, ještě to neoznamujeme.

📌Pokud Jon Jones porazí Dominicka Reyese, vidíte pro něj v polotěžké váze ještě soupeře, nebo myslíte že čas, aby přestoupil do těžké váhy?

🗣Zápas s neporaženým Reyesem bude pro Jona těžký zápas. Reyes je zlej chlapík. Je mladý, hladový, Jon to bude mít těžké, ale pokud i tuhle vázvu zvládne…Jon Jones je hříčka přírody, ale nevím o tom, že by se chystal do těžké váhy. Nejprve musí obhájit pás proti Reyesovi, pak to možná bude na stole.

📌V těžké váze jsou na špici Stipe Miocic a Daniel Cormier, dočkáme se završení trilogie?

🗣To je plán. První dva duely byly úžasné a my chceme tu trilogii završit, co bude dál se uvidí pak.