22. 6. 2024

Oktagon Prime 3: Legierski prvním králem lehké váhy, zazářili Klein i Borároš

Ve slovenském Šamoríně byl titulovaný historicky první šampion lehké vágy organizace Oktagon MMA. Stal se jím mladý a neporažený Polák Mateusz Legierski na úkor domácího Mira Štrbáka. Zářili hvězdy slovenského MMA jako Klein, Borároš nebo Barborik, které své duely jasně vyhrály. Finále projektu Y pak ovládla sympatická ranařka Ivy Hašková.

⚖ Lehká váha: 🇵🇱 Mateusz Legierski porazil Miroslava Štrbáka 🇸🇰 via split decision po 5.kolech

Československá organizace Oktagon MMA má prvního mezinárodního šampiona. Stal se jím teprve 23letý polský dynamit Matesuz Legierski, který v životní zkoušce obstál proti domácí legendě Miro Štrbákovi. Velmi kvalitní a atraktivní válku o titul šampiona lehké váhy museli nakonec rozhodovat až bodoví sudí. Ti se nakonec těsnou většinou přiklonili na polskou stranu.

Zápas začal ve velkém tempu, oba bijci na nic nečekali a ukazovali pestré a tvrdé kombinace. Jako dynamičtější a přesnější se v prvních dvou kolech jevil domácí Štrbák. Ten však začal od třetího kola viditelně zpomalovat, čehož Legierski využil minimálně k optické převaze a začal zkušenějšího kolegu nahánět po kleci.

OKTAGON PRIME 3 (foto: Peter Dzurjanin)

Šampionská kola pak byla jasně v polské režii. Tam, kde se čekalo, že bude Štrbák silnější, měl navrch mladý Legierski, byť byl ve 4 a 5 kole poprvé v životě. Třebaže nebyl blízko ukončení, dokázal boj kontrolovat a vylepšit skóre několika zdařilými takedowny. Ihned po zápase byl přesvědčen, že rozhodčí zvednou právě jeho ruku. Legierskimu je 23 let, má dokonalé skóre 6-0 a teď je šampionem jedné z předních evropských organizací. Hodně atraktivní status vzhledem k dalšímu vývoji kariéry.

⚖ Lehká váha: 🇸🇰 Ludoviť Klein porazil Lukasze Sajewskiho 🇵🇱 via KO ve 1.kole

Proti talentovanému Kleinovi borec stál borec se zkušenostmi z UFC, který si před zápasem hodně věřil. To začal Sajewski dokazovat hned po začátku zápasu, kdy mu podařilo doručit pohledný takedown a Kleina dobré dvě minuty na zemi kontroloval. Když se však svěřenec Atilly Végha dostal nahoru, rozjel svůj pověstný a tvrdý striking zakončený high kickem, kterým poslal zkušeného Poláka do říše snů. Další vítězství, další skvělý highlight! Start v UFC je pořád blíž a blíž.

OKTAGON PRIME 3 (foto: Peter Dzurjanin)

⚖ Welterová váha: 🇸🇰 Gabor Borároš porazil Mauricio Reise 🇧🇷 via TKO ve 3.kole

Velmi soustředěný a takticky vyspělý výkon předvedl domácí oblíbenec Gábor Borároš. Stejně jako v listopadové O2 areně před ním stál žebříčkově výše postavený bojovník z Brazílie, ovšem tentokrát odcházel Gábor jako vítěz.

OKTAGON PRIME 3 (foto: Peter Dzurjanin)

Vítěz první Oktagon výzvy si byl vědom, že Reis je brazilský šampion v bjj a na zemi ze zad extrémně nebezpečný, na jeho hru však nepřistoupil. Od prvního kola působil hladověji, jeho údery byly tvrdší a po jednom z nich otevřel Brazilce natolik, že ve třetím kole musel kvůli velkému krvácení rozhodčí duel ukončit v Gáborův prospěch.

⚖ Pérová váha: 🇨🇿 Vojto Barborík porazil Dominika Goncalvese 🇧🇷 via submission ve 1.kole

Velmi rychle zvládl další překážku bjj specialista Vojto Barborík. Excelentní zemař nedal brazilskému bojovníkovi šanci a po minutě boje jej ukončil jak jinak než na svůj oblíbený rear naked choke. Barborík dostal od šéfa organizace slíbeno, že příští prověrka bude daleko těžší.

⚖ Muší váha: 🇨🇿 Michaela Dostálová porazila Lucii Krajčovič 🇸🇰 via submission ve 1.kole

Hodně si věřila Lucia Krajovič na Michaelu Dostálovou. Obě účastnice poslední série Oktagon výzvy si v kleci nic nedarovaly. Bylo vidět, že bjj specialistka Dostálová má problém schytávat údery, stejně jako je rozdávat.

OKTAGON PRIME 3 (foto: Peter Dzurjanin)

Nakonec využila první chybu soupeřky a zúročila své dlouholeté judistické zkušenosti, dostala soupeřku pod sebe, kde ji nasadila oblíbený Arm Bar. Skvělý výkon na zemi, ovšem na zkušenější soupeřky by jenom to nemuselo stačit.

⚖ Catchweight 75kg: 🇨🇿 Miroslav Brož porazil Igora Daniše 🇸🇰 via submision ve 3.kole

Kariérně hodně důležité vítězství si připsal pražský bojovník Miroslav Brož. Po dvou porážkách v řadě čelil nebezpečnému postojáři Igoru Danišovi, který chtěl ukázat větší kvality, než ve svém premiérovém vystoupení proti Hromkovi. Ty jistě ukázal, ovšem Brož měl daleko větší hlad po vítězství za kterým si šel jako motorová myš.

OKTAGON PRIME 3 (foto: Peter Dzurjanin)

⚖ Catchweight 89kg: 🇸🇰 Pavol Langer porazil Lukáše Dvořáka 🇨🇿 via submision ve 2.kole

První profesionální porážku přichystal Dvořákovi zkušený grapler Pavol Langer, který si tak připsal třetí vítězství v řadě. Po vyrovnaném prvním kole nastavil Langer jasnou taktiku se kterou nakonec slavil úspěch. Lukáše Dvořáka – bývalého mistra Evropy v thajském boxu – vzal Langer na zem, kde ho uškrtil na rear naked choke.

OKTAGON PRIME 3 (foto: Peter Dzurjanin)

⚖ Bantamová váha: 🇨🇿 Ivy Hašková porazila Evu Borodáčovou 🇸🇰 via KO v 1.kole

Finále projektu Y se konalo v duchu tahu na jednu branku. Eva Borodáčová ukázala srdce bojovnice, ovšem kvality byly na straně Ivy Haškové, která od začátku zápasu trefovala přesné kombinace a po jedné z nich to Eva musela zabalit.

OKTAGON PRIME 3 (foto: Peter Dzurjanin)

⚖ Lehká váha: 🇸🇰 František Fodor porazil Azize Dauliatova 🇰🇬 via TKO ve 2.kole

Zpět na vítězné vlně je jedna z hvězd první série Oktagon Výzvy Fero Fodore. V atraktivním duelu přestřílel Azize Dauliatova. Rozhodla zejména Fodorova fantastická a rychlá levačka, která nakonec poslala kyrgistánského k zemi. Slovenský bojovník vyhrál druhý zápas v řadě a vyslal jasný vzkaz, že v lehké divizi se s ním musí v Oktagonu počítat.

⚖ Lehká váha: 🇨🇿 Leo Brichta porazil Daniela Hodora 🇵🇱 via TKO ve 3.kole

Jeden z nejlepších výkonů večera předvedl český střelec Leo Brichta, který během tří kol rozebral Poláka Hodora, který ustál až neskutečný počet přesně trefených high kicků. Na konci druhého kola pak Brichta přežil klinickou smrt, když Hodor nebyl daleko od arm baru. Ve třetím kole pak rozhodl a vylepšil své profi skóre, které po přechodu do profi MMA není tak dobré, jak sám Brichta asi čekal.

⚖ Pérová váha: 🇨🇿 Jakub Tichota porazil Michala Konráda 🇨🇿 via submission ve 3.kole

Velký talent mezi amatéry Jakub Tichota senzačně otočil duel s Michalem Konrádem a připsal si ve svém prvním profesionálním zápase vítězství. Výhra se však nerodila lehce, neboť úvodní dvě kola celkem jasně ovládl Michal Konrád, který se zdál být silnější a fyzicky lépe připravenější.

Na začátku třetího kola však Konrád udělal chybu, když šel nepřipraveně pro takedown, Tichota se mu dokázal dostat do zad a ukončit zápas na rear-naked choke. Velké vítězství pro Tichotu, který se v po-zápasovém rozhovoru ukázal být i jako dobrý řečník.

⚖ Lehká váha: 🇸🇰 Marek Kvasnica porazil Martina Horínka 🇸🇰 via submission ve 3.kole

O první překvapení večera se postaral slovenský bijec Marek Kvasnica. Byť strávil úvodní dvě kola na zádech, dokázal mladého Horínka natrefovat ostrými lokty. Ve třetím kole si pak Kvasnica, který měl po celý zápas velmi špatnou obranu proti takedownům, všiml volné Horínkovi na kterou mu nasadil rozhodující Arm Bar. Velké vítězství pro skromného slovenského bijce.

⚖ Polotěžká váha: 🇸🇰 Jozef Jaloviar porazil Robina Fošuma 🇨🇿 via TKO ve 3.kole

Premiéra mezi profesionály vyšla lépe domácímu Jaloviarovi, který v zápase ukázal své wrestlerské kvality a nebezpečného postojáře Fošuma k ničemu nepustil. Ve třetím kole pak rozhodla lepší fyzická připravenost Jaloviara, který unaveného Fošuma dobil na zemi.