16. 4. 2024

Tato Primera: Zničím v kleci všechny MMA influencery.

Kat Gábora Borároše v exkluzivním rozhovoru pro magazín Fórum Sport vypráví svůj příběh bojovníka z malého ostrova. Jak se mu líbí MMA v Česku? Jaké má plány? A proč prohrál s Muradovem?

La Palma je malý ostrov v souostroví Kanárských ostrovů. Autonomní společenství Španělska. Právě proto nastupuje bojovník Tato Primera pod červenožlutou vlajkou. Rodák z Kanárských ostrovů je nejúspěšnějším tamním MMA bojovníkem. Jeho jméno rezonuje i na československé scéně.

Šikovný boxer s nátlakovým stylem boje již v Česku odbojoval 4 zápasy. V tom posledním rozebral slovenskou hvězdu Gábora Borároše. Rok předtím však tvrdě padl v boji o evropský pás organizace WASO, ve kterém jej tvrdě knockoutoval Uzbek s českým srdcem Makhmud Muradov. Jak na tyto duely Primera vzpomíná a co má na československé scéně ještě v plánu?

1⃣ Popište sám sebe jako zápasníka

🗣Nad všechny ostatní aspekty bych vyzdvihl mojí vytrvalost. Je jedno v jaké jsem státě, jestli jsem naposledy prohrál nebo vyhrál…každé pondělí jsem zpátky na tatami, abych se dál rozvíjel.

2⃣ Jak vypadala vaše cesta k MMA?

🗣Na Kanárských ostrovech jsem začínal s wrestlingem ještě jako kluk. V průběhu dalších let jsme přidával ostatní bojová umění jako takewondo, karate nebo judo. V období puberty přibylo muay thai a box.

V roce 2011 přišlo MMA do módy i na náš malý ostrov a já cítil jako přirozenost vydat se touto cestou.

3⃣ V České republice jste zápasil už čtyřikrát. Jak vnímáte zdejší úroveň turnajů?

🗣Je vážně skvělá. Organizátoři dělají svou práci vždy excelentně, jako o bojovníky se o nás opravdu starají. Turnaje MMA tu mají navíc skvělou diváckou kulisu. Doufám, že tu budu moct zápasit ještě mnoho let.

4⃣ Vítězstvím nad Gáborem Borárošem jste si tu získal velký kredit. Jak na duel vzpomínáte?

🗣Zápas s Gáborem bylo něco šíleného. Zápas jsem bral těsně před jeho začátkem na short notice. Světová pandemie Covid-19 a omezení s ní spojená mi nedovolili trénovat tak jak jsem byl zvyklý.

Naštěstí, já nikdy nerelaxuju, pořád se udržuji aktivní. Již před nabídkou zápasu jsem byl rozhodnutý přejít do nižší váhové katogorie. Všechno šlo přirozeně, cítil jsem se velmi silný a ten den to zkrátka byla moje noc.

5⃣ V minulosti jste zápasil i se známým UFC zápasníkem Makhmudem Muradovem. Co jste si ze zápasu vzal?

🗣Z každého zápasu si beru zkušenosti. Co fungovalo, co nefungovalo. Bylo to na short notice. Bohužel jsem musel 2 týdny před zápase začít shazovat opravdu hodně kil, což mi v zápase neumožnilo předvést svoji nejvyšší úroveň. Makhmud Muradov je skvělý zápasník a já bych si jen přál vědět, co by se stalo, kdybych byl na 100% připravený.

6⃣ Nedávno jste oznámil přechod ze střední váhy do welterové. Kolik kilo na zápas shazujete?

🗣Do střední váhy jsem shazoval 11 kilo. Nyní je moje přirozená váha kolem 87 kilo. Cítím se daleko lépe a stále silnější. Doufám, že v nové váhové kategorii dosáhnu skvělých výsledků.

7⃣ Vaším příštím soupeřem na akci Oktagon 19 v Brně bude tamní rodák Andrej Kalašnik. Co o něm víte?

🗣Viděl jsem, že má teď dobrou vítěznou sérii. Je to dobrý zápasník, má dobrý pohyb a srdce vydržet těžké duely až do konce. Bude to dobrý zápas.

8⃣ Sledujete pravidelně dění v organizaci Oktagon MMA? Jsou ve welterové váze nějací zápasníci, se kterými byste rád zápasil?

🗣Nemám seznam jmen. Chci tu ale zničit vícero MMA influencerů. Klec není sociální síť. Až se zavřou dvířka, je jedno kolik máte followers a lajků. Bude vidět jen tvrdá práce v gymu a ty hodiny tréninků.

9⃣ Je nějaký bojovník, který vás ve vaší kariéře inspiroval?

🗣V dnešní době je úroveň MMA tak vysoká, že je prakticky nemožné říct jedno jméno. Ale pokud bych přeci jedno říct, tak Cain Velasquez. Rád jsem se koukal, jak ten skček nakládal obrovitým chlapům v těžké divizi.

🔟 Jaký je váš sen jako MMA bojovníka?

🗣Mým snem je dosáhnout na vrchol. Být celosvětově uznávaný bojovník a zanechat odkaz. Organizace Oktagon MMA je pro mě perfektní stanice, jak se ke svému snu dostat. Je to jedna z nejlepších organizací na světě a já jsem velmi rád, že můžu být ve hře.

I dříve jsem se na Oktagon MMA díval online, znám úroveň galavečerů i zápasníků. Sám pocházím z malého ostrova, kde jsem první profesionální zápasník. Jsem hrdý, že můžu být součástí této organizace.