15. 6. 2024

Oktagon 18: Wittner sekl Pukače, bodoví rozhodčí na turnaji bez práce

Večer plný ukončení před limitem. Bodoví rozhodčí byli na turnaji v Brně bez práce, neboť ani jeden souboj totiž neskončil na body a pouze v hlavním zápase se šlo do třetího kola, kde Jozef Wittner ukončil Roberta Pukače. Jinak se dařilo favoritům Leošovi Brichtovi i Lucii Szabové, oba zvítězili hned v úvodech zápasů.

Úspěšnou MMA premiéru prožil i kickboxer Matěj Peňáz. Nadmíru se dařilo také bojovníkům z Reinders MMA pod slavným koučem André Reindersem.

⚖ Welterová: 🇸🇰 Jozef Wittner porazil Robo Pukače 🇸🇰 via submision ve 3.kole

Východ Slovenska v hlavním zápase turnaje zdolal Západ. Robo Pukač po pestrém prvním kole začal ve druhém diktovat tempo a zdánlivě načal Josefa Wittnera. Tomu tým před 3. kolem vyčistil žaludek a Prešovčan po 38 sekundách ukončil zápas. Tvrdým úderem poslal soupeře v úvodu na zem a Pukač inkasující další údery překvapivě odklepal.

„Nepamatuji si, že jsem odklepal. Nevím, možná omylem. Rozhodčí ukončil zápas asi správně, „říkal Bratislavčan, kterým otřásl úder večera. Pukač poprvé v kariéře prohrál dva zápasy po sobě.

Wittner se po více než rok staré prohře s Matém Kerteszem vrátil na vítěznou vlnu. „První kolo jsem přepálil, nemohl jsem s ním dělat wrestling 25 minut. Ve druhém kole jsem ztrácel, zkusil jsem razanci jeho úderů. Byly rychlé, ale ne takové tvrdé, nechal bych se tlouci i celý zápas. Bylo to více o bolesti než kondici.

Čekal jsem na správný moment a vypustil jsem zadní jako když jsem vrhal koulí na základní škole. Překvapilo mě, jak lehl. Na zemi mi řekl:, Dobře, dobře, už dost. ‚Zeptal jsem se ho, jestli vzdává, odpověděl, že ano. Nechtěl jsem ho dál bít, respektuji ho. Je lepší postojář, ale my, wrestleři, máme tvrdou sílu a stačí nám jeden úder.“

Trojka welterové váhy se kvůli pandemii rok připravovala bez zápasového vyvrcholení. Po skalpu Pukače požádal o odpočinek a v tomto roce se již do klece zřejmě nevrátí. Co přijde potom? „Na odvetu s Kerteszem je po jednom vyhraném zápase asi brzy. No když ho přede mne postaví, půjdu s kýmkoliv. Ať je to Kertesz, Samuel, Pirát ‚Krištofič nebo kdokoli jiný.“

⚖ Lehká: 🇨🇿 Leo Brichta porazil Mateusze Makarowského 🇵🇱 via submision v 1.kole

Čech Leo Brichta v hlavním predzápase vybojoval 50 tisíc korun za výkon večera. Poláka Mateusza Makarowského ukončil za dvě minuty technikou rear-naked choke a upravil si bilanci na 6-3. Osmička lehké váhy nastoupila aktivně s velkou chutí, z rohu se ji snažili uklidnit.

„Dáš ránu, inkasuješ ránu, s tím třeba počítat v přestřelce. Tým mi říkal, abych trochu ubral, ale ve vzduchu visel 50-tisícové bonus … „ pravil Brichta se šibalským úsměvem a nakonec získal odměnu: „Koupím si PlayStation 5 a pořádné hry.“ Na výkonu vítěze slovenské větve projektu Underground se neprojevilo, že před zápasem shazoval až 14 kilogramů.

⚖ Bantamová: 🇸🇰 Lucia Szabová porazila Anželiku Petkevičiūtė 🇱🇹 via submision v 1.kole

Nejrychleji se z klece poroučela 22letá slovenská naděje Lucia Szabová. Anželiku Petkevičiūtė z Litvy utáhla na armbar za 43 sekund. Bojovnice z Bratislavy si upravila profesionální bilanci na 3-0.

Kromě skalpu získala titul vítězky čtvrté série Oktagon Výzvy. Bez boje, neboť česká soupeřka Sandra Mašková ukončila kariéru. „Byla bych možná raději, kdybych nedostala pásek, působí to trapné. Člověk si to neužije, má pocit, že si titul nezaslouží. Páskem se nemohu pyšnit, je mi spíše na hanbu než radost. Musím se s tím ještě ztotožnit,“ říkala Szabová před utkáním.

Promotér organizace Oktagon MMA Ondřej Novotný po souboji přizvukoval Szabové, že z Výzvy nezůstal nikdo, kdo by s ní chtěl zápasit, a že titul si zaslouží právem. Avizoval, že ještě letos Szabová nastoupí proti atraktivní soupeřce. Jméno neprozradil, ale prozatím vyloučil souboj s Lucií Pudilovou či Terezou Bledou.

⚖ Těžká: 🇵🇱 Kamil Minda porazil Daniela Dittricha 🇨🇿 via TKO v 1.kole

Čech Daniel Dittrich v souboji těžkotonážníků podlehl za necelé tři minuty Polákovi Kamilovi Mindovi. Dittrich nastoupil se zraněním zad, zápas mu vůbec nevyšel. Minda mu ihned v úvodu chytil kop a zápas ukončil technickým knokautem na zemi.

„Teď si s trenéry dopřejeme chutné české pivo. Vážím si organizace Oktagon MMA, chci dokráčet k titulu,“ avizoval Minda s bilancí 6-1. Dittrich po Michalovi Martínkovi a Martinovi Budayovi prohrál potřetí v řadě.

⚖ Welterová: 🇨🇿 Jan Fajk porazil Michala Dubu 🇸🇰 via submision v 1.kole

Mladík Jan Fajk v profesionálním debutu zdolal Slováka Michala Dubu. Trojnásobný mistr ČR mezi amatéry po tři a půl minutě utáhl zkušeného wrestlera Michala Dubu na armbar. Úvodem hlavní karty zdůraznil úžasnou šňůru týmu českého trenéra Andrého Reinders v Oktagone na 15 vítězství po sobě.

🏁 Další zápasy 👇

MMA Premiéra jako hrom pro nejlepšího českého postojáře Matěje Peňáze. Nejen, že si Matěj Peňáz připsal ve svém debutu vítězství. Prokázal, že není jen výborným kickboxerem, ale skvěle se také bránil všem strhůn. Po několika tvrdých úderech na zemi pak soupeře Patrika Jevického knockoutoval v postoji předním direktem.

Václavu Holotovi odpadl soupeř, a tak chvíli před turnajem přijal souboj ruský bojovník Salembek Elderbiev, který podvážil o pět kilo. Hmotnostní a silová převaha Václava Holoty byla evidentní. Snažil se střet ukončit různými submisemi, poté si to rozmyslel a začal zasazovat údery. Po pár čistě trefených ranách si připsal vítězství TKO.

Zápas v obrovském tempu předvedli Robin Fošum s Melvinem Maném. Přerušení nastalo jen v momentech, kdy Fošum protivníka zasáhl pod pás. Mané trefil tvrdé koleno, ale poté inskasoval úder na spánek. Na zemi pak po několika ranách rozhodčí ukončil zápas ve prospěch Fošuma. Tohle se rozhodně nečekalo.