17. 6. 2024

David Dvořák: TOP 8 zajímavých faktů, které jste nevěděli

David Dvořák je českým bojovníkem MMA, který nastupuje v muší váze nejprestižnější MMA organizaci světa UFC. Za sebou má hodně zajímavý příběh. Fakta a zajímavosti, které jste o rodákovi z Hradce Králové možná nevěděli.

#1 Šachista

Pokud si myslíte, že David Dvořák předtím dělal nějaký fyzicky náročný sport a přechod k MMA byl jen logickým krokem, tak pletete. Před MMA David totiž hrál vrcholově šachy! A vůbec ne špatně, nastupoval v extralize dorostu a byl jedenáctý v republice. „Ale bylo jasné, že David Navara ze mě nebude,“ usměje se při zmínce o nejlepším českém šachistovi posledních let.

#2 Hrobař

David Dvořák nastupuje v UFC s přezdívkou The Undertaker, což v češtině znamená hrobař. Přezdívka to rozhodně není vybraná náhodně. Při studiu na vysoké školy si totiž David přivydělával prací hrobaře.

#3 Hradec Králové

Město, ve kterém se David Dvořák narodil, ve kterém také poprvé přičichl k bojovým sportům a ve kterém stále žije a trénuje v gymu All Sports Academy pod trenérem Patrikem Kinclem.

„Našel jsem nějaký opravdu brutální video z MMA. Kdyby to viděla mamka, tak mně hned rozbije držku. Ale já jsem si řekl, že to chci dělat. Šel jsem do klubu, byl v Hradci na Sokole jen o patro výš než šachy,“ vzpomíná David na své začátky s MMA právě v Hradci Králové.

#4 Frenkie Edgar jako vzor

Hradecký bojovník má od začátku své kariéry jeden jediný vzor a tím je americký zápasník a veterán UFC Frenkie Edgar. Proč?

„On byl v UFC už v době, kdy jsem s MMA začínal. Je to frajer, kterej chodil 70tku, měl tam titul a do tý váhy skoro vůbec neshazoval. Byl to prostě týpek, co měl 70 kilo, tak se šel bít do 70tky,“ vyprávěl David Dvořák v pořadu Karlos Show co mu na Edgarovi imponovalo.

👇 A ty 4 další?