19. 6. 2024

Patrik Kincl se po roce a půl vrací do klece. V přední evropské organizaci KSW ho prověří veterán UFC

Patrik Kincl chyběl v soutěžním dění MMA rok a půl. Různé zranění, do toho pandemie koronavirus. To vše mohlo za to, že nesoutěžil. Střihl však jeden zápas v boxu, který vyhrál. Kromě toho rozběhl s Tomášem Kvapilem stále úspěšnější podcast Fight and Talk.

Český bojovník však hlásí návrat. 19. prosince absolvuje dlouho odkládanou premiéru v polské organizaci KSW. Tentokrát bude jeho soupeřem Tomasz „Gorilla“ Drwal.

„Na zápas se těším, pauza byla dlouhá. Sice je to před Vánocemi, ale to mi nevadí, zápasil jsem už i 27. prosince. Drwal je polskou legendou a byl také v UFC. Měl delší pauzu, ale rozhodl se vrátit, poslední zápas v létě vyhrál,“ charakterizuje Patrik Kincl v krátkosti svého soupeře pro sport.cz.

38-letý Polák je velmi zkušený borec. Má pět výher z posledních šesti zápasů. V rámci této série ho porazil jen krajan Michal Mater, proti kterému měl jít právě Kincl.

Tomasz Drwal má zkušenosti z UFC. Absolvoval tam šest zápasů, z nich polovinu vyhrál. Stál například proti Thiago Silvovi, kterému podlehl ve druhém kole na TKO.Zajímavostí je, že Drwal se vrátil v létě po pětileté přestávce, kterou si dal po porážce s Materlou. A návrat to byl vítězný, Lukasze Bienkowski porazil ve druhém kole na TKO.


Patrik Kincl se ale cítí být připraven, v dobré formě a zejména konečně zdravý.


„V poslední době mě nejvíce omezovala zlomenina ruky, měl jsem zlomenou člunkovou kost, navíc blbě, byla odštípnutá, takže se řešila dokonce operace, ale nedošlo k tomu. K tomu jsem měl problém s kolenem,“ popisoval obtíže, kterými musel v uplynulém období čerstvý tatínek projít.

O nabídce z UFC


Stále věří, že se tam může dostat. Jedenatřicetiletý český bojovník vyhrál devět z posledních deseti zápasů v MMA. Jedinou prohru mu připravil Karlos Vémola. Bylo to v létě 2018, Kincl prohrál po třech kolech na body.


Faktem je, že v té době nebyl daleko ani od vstupu do UFC. S myšlenkou na tuto organizaci si stále pohrává.


„Nabídku jsem měl, to je pravda a myslím, že další nabídka může přijít. David Dvořák, Jirka Procházka, Lajos Klein podávají skvělé výkony. V UFC vědí, že tu máme kvalitních zápasníků. Myslím, že máme otevřenější dveře pro více zápasníků,“ analyzuje situaci Kincl.


„Mě oslovili ze zahraničního managementu, že by mě pod americkou organizaci dostali, ale já potřebuji vyhrát pár zápasů, být zdravotně v pořádku, nespěchám se,“ dodává ke svým plánům.


Patrik Kincl před utkáním s Vémolom dostal nabídku bojovat v UFC na short notice s Neilem Magnym, aktuálním členem top 10 welterová divize.
Rok a půl mimo zápasového dění MMA mu mohl v mnohém pomoci. Bude mít čerstvější hlavu, větší chuť do přípravy a zápasení. Jak sám říká, změnil některé věci, zařadil nějaké novinky, zkvalitnil přípravu. Takže je se z jeho strany rozhodně na co těšit.