7. 6. 2023

Dustin Poirier: TOP 10 zajímavých faktů, které jste nevěděli

Jeden z největších zabijáků v UFC. Jeho údery mají razanci baseballového odpalu. V kleci předvádí ty nejpoutavější zápasy roku.Jako jeden z mála změřil síly s Conorem McGregorem i Khabibem Nurmagomedovem! Znáte příběh Dustina Poiriera?

Víte, proč se mu přezdívá Diamant? Jak se stal profíkem a který jeho soupeř měl tu nejtvrdší ránu?

#1 Rodák z Luisiany

Dustin se narodil v roce 1989 ve městě Lafayette v americké Luisianě. Právě v tomto americkém státě zahájil svoji cestu bojovníka a absolvoval první tréninky a zápasy na regionální scéně.

#2 Profíkem přes 10 let

Profesionálem se stal v roce 2009, tedy ve svých dvaceti letech. Během tohoto roku nasbíral v menších organizacích 5 vítězství a všechny soupeře dokázal ukončit.

#3 UFC matador

Do UFC se Dustin Poirier dostal počátkem roku 2011, když mu bylo pouhých 22 let. Fúze jeho tehdejší organizace WEC s UFC znamenala automatický kontrakt. Od té doby uplynulo mnoho let a Poirier v nejslavnější organizaci světa zaznamenal 18 vítězství a pouze 5 porážek.

#4 Člen American Top Teamu

Dustin Poirier je od roku 2012 hrdým členem jednoho z nejslavnějších gymů světa ATT (American Top Team), který se nachází na jižní Floridě.

#5 Jak to má s váhou?

Dustin Poirier je přírodní lehká váha (Do 70 kg), ve které v MMA začínal a ve které na jaře 2019 vyhrál pás prozatimního šampiona UFC. Své první zápasy pod hlavičkou největší organizace odbojoval ve váze pérové do 66 kg.

👇 A těch 5 dalších?