23. 7. 2024

Švédská bitva o finále! Zastaví mistrovskou Frölundu nováček Rögle?

V letošním ročníku Champions Hockey League zbývají už jen čtyři týmy, a tak se v jednom ze dvou semifinálových zápasů utkají dva švédské týmy, které však mají velmi odlišnou historii v soutěži – Rögle Ängelholm se utká s Frölundou Göteborg.

Frölunda začíná předposlední kolo obhajoby titulu na cestách. Je to tým, který ví, jak vyhrávat, a pokud se mu podaří postoupit do finále, bude usilovat o svůj pátý titul v CHL.

V cestě jim stojí tým, který tak daleko v soutěži ještě nebyl, protože až do letošního ročníku v soutěži vůbec nepůsobil.

Rögle jsou posledním z letošních debutantů, kteří v CHL zůstali, a budou doufat, že se jim podaří udržet premiérovou sezónu alespoň o jedno kolo déle, ale proti čtyřnásobným mistrům CHL to bude těžká zkouška.

Přemožitelům pražské Sparty se zatím daří na obou koncích ledové plochy. Rögle jako tým nastříleli 36 gólů, které jsou poměrně rovnoměrně rozloženy po celé sestavě, přičemž jejich nejlepší střelec Adam Tambellini jich má na kontě pět.

Velký úspěch zaznamenali také v brance, kde duo Calle Clang a Christoffer Rifalk podává skvělé výkony a drží počet inkasovaných branek na 21.

Skvělé individuální výkony předvedli i debutanti, Lucas Ekeståhl Jonsson se s 12 body, z toho 10 asistencemi, což je nejvíc z obránců, vyšvihl mezi nejlepší hráče sezóny.

Pro Frölundu se toho od posledního titulu moc nezměnilo, i když to bylo už před dvěma lety.

Stále mají své veterány, kteří předvádějí výkony na vysoké úrovni, a nejlepší střelec CHL všech dob Ryan Lasch opět předvádí výkon za výkonem, když má na kontě 13 asistencí a s 16 body vede tabulku bodování.

Joel Lundqvist se také drží na své obvyklé úrovni, když má na kontě šest bodů.

V celkovém počtu gólů mají navrch domácí Rögle, kteří jich v sezóně nastříleli 43.

Sedm jich dal Patrik Carlsson a šest Elmer Söderblom, v brance se zatím nejčastěji spoléhají na Matthewa Tomkinse, kanadský gólman se ve své premiérové sezóně v CHL zatím představil v sedmi zápasech a tandem Tomkins a Niklas Rubin udržel počet inkasovaných branek na 21, stejně jako jejich semifinálový soupeř.

Až dnes spadne puk, na předchozích statistikách však nebude záležet, protože oba celky se utkají ve dvou zápasech o to, kdo ze švédské strany zůstane poslední a postoupí do finále.