14. 7. 2024

Mnichov doma přivítá Tapparu! Čeká nás ofenzivní exploze?

Poté, co Tappara Tampere ve svém odvetném čtvrtfinálovém utkání vyřadila francouzský tým Rouen Dragons, vstoupí do svého historicky prvního semifinále v CHL. Mnichovští, kteří v prodloužení přehráli Lukko Rauma, se v semifinále představí už podruhé, když v sezoně 2018/19 došli až do finále.

Oba kluby jsou veterány CHL, každý z nich má na kontě minimálně pět účastí, ale ani jednou se proti sobě v celoevropské soutěži nenarazily.

V důsledku toho se Tappara a Mnichov budou muset navzájem zorientovat za pochodu. Lepší formu má finský Tappara, která táhne sedmizápasovou sérii vítězství, zatímco domácí Mnichov pětkrát v řadě prohrál.

V Lize mistrů mají Mnichovští za sebou těžké domácí utkání s Lukou. Většinu úspěchů zaznamenali doma, kde mají bilanci 4-1. Jejich 36 vstřelených branek je na třetím místě v CHL, zatímco Finové jsou s 38 góly druzí.

Co se týče speciálních týmů, Němci skvěle brání přesilové hry, když jich v tomto ročníku dokázali ubránit skoro 90%. Bude zajímavé sledovat právě tuto herní situaci, neboť Finové zase dokáží více přesilovky gólově využívat a to hned z 32%.

Oba kluby se mohou pochlubit skvělým útokem, takže rozhodujícím faktorem tohoto utkání bude najít způsob, jak udržet puk mimo obranné pásmo. Mnichovští jsou s 3,6 góly na zápas na pátém místě, zatímco Tappara je s 3,8 góly na zápas třetí.