17. 6. 2024

Analýza zápasu Chicago – Colorado: Laviny si poradí s nevýraznými Blackhawks

Z dnešního programu hokejové NHL vybíráme duel dvou slavných týmů Západní konference, které se však momentálně nacházejí ve výrazně odlišných pozicích, co se týče kvality a formy.

CHICAGO NA DNĚ ZÁPADU

Chicago je jedním z nejslabších týmů Západní konference. Začátek sezóny byl pro ni katastrofální, pak se její výsledky zlepšily a stabilizovaly. Po vánoční přestávce Černí jestřábi jasně padli s Nashville 1:6 a doma Calgary 1:5.

V létě získali zkušeného brankáře Marca-Andreho Fleuryho a kvalitního obránce Setha Jonese. Celkově však tým nepředvádí dobré výkony.

Dominik Kubalík

Stále ji vede ofenzivní hvězda Patrick Kane, ale útočníci Jonathan Toews a Dominik Kubalík oproti minulosti výrazně zaostávají. Obzvláště slabá je útočná fáze týmu.

COLORADSKÉ ZÁPASY JSOU BOHATÉ NA GÓLY

Colorado má výraznou kvalitu a ničí své soupeře především obrovskou útočnou silou. Obzvláště dobře se hraje na vlastním ledě.

Po přestávce na konci roku triumfoval doma proti Anaheimu 4:2 a vyhrál šest z posledních sedmi zápasů (všechny po 60 minutách). Celkově jsou výkony Avalanche bohaté na góly, například v předchozích dvaceti duelech došlo pouze třikrát k méně než šesti přesným zásahům!

Lídrem produktivity je poněkud překvapivě Nazem Kadri, který neskóroval pouze v jednom z posledních devatenácti zápasů!

Stejně tak Nathan MacKinnon, který v této sezóně vyšel naprázdno pouze v jednom z 18 zápasů, v nich nasbíral neuvěřitelných 27 bodů – kromě tří gólů výhradně za asistence!

NA CO DOPORUČUJEME VSADIT?

Handicap 1,5:0 2
Počet gólů více než 5,5
Počet gólů v Coloradu více než 3,5
N. MacKinnon více než 1,5 bodu

Očekáváme, že Avalanche v tomto zápase vyhrají minimálně o dvě branky, tradičně však o více.

Zdroj: Šport.sk