23. 7. 2024

Sparta z Teplic titul nepřivezla a mladý fanoušek hodil po kouči Lavičkovi dýmovnici!

Zdroj: Depositphotos

V sobotu 3. května roku 2014 cestovalo tisíce fanoušků fotbalové Sparty do Teplic, kde jejich tým mohl v případě vítězství s předstihem slavit 36. titul v historii klubu.

Neúspěšný pokus o potvrzení ligového titulu se zvrhnul v nefotbalové řádění fanoušků Sparty.

Ti neváhali hned na začátku utkání v Teplicích naházet na hrací plochu světlice, což byl první důvod přerušení utkání, které domácí vyhráli 3:1.

Pak se rozhodčímu Pavlu Královcovi nelíbily vulgární urážky na adresu předsedy FAČR Miroslava Pelty a zahnal hráče do kabin.

Když šel příznivcům letenského klubu domluvit trenér Vítězslav Lavička, přiletěla k jeho nohám kouřící dýmovnice!

Trenér Vítězslav Lavička kráčel ke kotli sparťanských fanoušků, vedle něj masér Tomáš Stránský a mluvčí klubu Ondřej Kasík, v ruce mikrofon.

„Hrozí ukončení zápasu,“ vysvětloval Kasík. „Vážíme si vaší podpory…,“ říkal Lavička. Jeho další slova utnula dýmovnice, kterou proti svému trenérovi vhodil jeden ze sparťanských fanoušků.

Vítězslav Lavička se navíc k vlastním fanouškům choval vždy k úctou a před každým zápasem obcházel stadion, aby jim poděkoval. O to nepochopitelnější byla reakce mladého sparťana.

Televizní kamery jeho tvář ihned odhalily a mladý fanoušek měl co vysvětlovat.

„Dopad dýmovnice do prostoru, kde se pohybovali zástupci Sparty, byla demence. Rozhodně to nebyl úmysl. Ve chvíli, kdy jsem dýmovnici odpaloval, byli všichni tři relativně daleko a mě prostě nenapadlo, že bych to mohl hodit někam poblíž nich,“ napsal fanoušek v omluvě, kterou webu spartaforever.cz zaslal e-mailem.

Sparťanský trenér Lavička se k incidentu vrátil po zápase: „V tu chvíli mi samozřejmě dobře nebylo. Byli jsme rádi, že se fanoušci do Teplic chystají. Předpokládali jsme, že budou hnacím motorem, který nás požene za dobrým výkonem a vítězstvím. Nakonec se nám zápas nepovedl jak na hřišti, tak na tribunách.“

Sparta nakonec titul získala hned druhý den díky zaváhání Plzně v Jablonci.