4. 12. 2022

SP Chile: Zimovjanová si 6. místem vylepšila osobní maximum, Kuříková zpátky na startu!

Šestadvacetiletá závodnice Tereza Zimovjanová vybojovala na Světovém poháru v Chile 6. místo a dosáhla tak na svůj nejlepší výsledek v kariéře.

Prestižní seriál Světového poháru se uskutečnil v Chile vůbec poprvé. A pro české závodnice to byla ve městě Viňa del Mar vydařená premiéra.

Po 750 metrech plavání ve vlnách Tichého oceánu se na kole obě dostaly do početné vedoucí skupiny, která čítala přibližně tři desítky závodnic.

„Plavalo se v docela velkých vlnách a také v hodně studené vodě, která měla nějakých 14 stupňů,“ popsala Zimovjanová.

Po 18kilometrové cyklistice, která byla rozdělena do tří okruhů, vstupovala Zimovjanová do běžecké části z 16. pozice, Kuříková pak byla na konci početné skupiny.

„Cyklistika byla hodně nervózní a přiznám se, že jsem z ní měla strach. Jednak jsem měla v hlavě svůj pád z ME v Mnichově, jednak ta trať nebyla příliš profesionálně zajištěná. Podél silnice parkovala auta, pobíhali tam divocí psi a celé to bylo hodně nervózní,“ připomněla Kuříková svůj pád ze srpnového mistrovství Evropy, po kterém musela podstoupit operaci.

Zimovjanová vstoupila do běhu výborně. Na pětikilometrové trase vedoucí podél nekonečných písečných pláží se dotáhla na medailové příčky.

Držela se ve skupince na 2. až 9. místě, ze které si doběhla pro konečné 6. místo.

Na vítěznou Francouzku Sandru Dodetovou ztratila 24 vteřin.

Vytvořila si tak nové kariérní maximum – dosud bylo jejím nejlepším umístěním ve Světovém poháru 7. místo, které obsadila letos v mexickém Huatulcu.

„Na běh jsem se snažila vyhecovat, dala jsem do toho opravdu všechno. A jsem moc ráda, že se mi podařilo sezonu zakončit pozitivně, protože po závodech v Koreji a na Bermudách jsem byla docela skleslá. 6. místo je super, mám z něho opravdu radost. A celkově mě těší progres, který jsem letos udělala – třikrát jsem se dostala ve svěťáku do top ten,“ nechala se slyšet pražská závodnice.

Kuříkové nevyšla běžecká část podle jejích představ.

Modrou cílovou branou proběhla na 22. místě.

„Běh je obvykle moje nejsilnější disciplína, proto jsem se na něho těšila, ale dneska mi vůbec nesednul. Před dvěma týdny jsem chytila chřipku, která mě stála hodně sil, a dnes se na mém výkonu podepsala. Především jsem ale ráda, že zase mohu závodit,“ popsala vítězka červencového SP ve španělské Pontevedře.

Instagram did not return a 200.