4. 12. 2022

Finále WTCS v Abu Dhabí: Titul obhájila Flora Duffy, jediná Češka Kuříková na 29.místě!

Sedmým letošním závodem mistrovství světa (série WTCS) vyvrcholily v Abú Dhabí boje o světové tituly v olympijském triatlonu.

Ženy se postavily na start v pátek 25. listopadu. A byla mezi nimi také jediná česká reprezentantka Petra Kuříková.

Kvůli horkému počasí vystoupala teplota moře, ve kterém se odehrála 1500 metrů dlouhá plavecká část, na hranici 30 stupňů.

Kuříková šla z vody na 47. místě se ztrátou 65 vteřin na nejlepší plavkyně.

Díky tomu se pak na kole dostala do skupiny na 43. až 54. místě, kterou tahala vynikající švýcarská cyklistika Julie Derronová.

„To bylo jako jízda za vlakem. Snažila jsem se jí držet, ale hodně jsem trpěla a neměla sílu v nohou. Trochu mě mrzí, že jsem v posledních okruzích z toho balíku odpadla a do druhého depa jsme dojely jen ve třech. Ztratila jsem kvůli tomu hodně času,“ řekla Kuříková, která po 40km cyklistice sesedala z kola na 45. příčce.

„Do běhu mi trenér poradil, ať to nepřepálím, protože deset kilometrů bude v tom vedru hodně dlouhých, takže holky budou postupně odpadat. Měl pravdu. Začala jsem svým tempem a postupně jsem se prokousávala dopředu. Dost mi pomohla chladící čelenka i zkušenosti, které jsem měla z přípravy na olympiádu v Tokiu, kde jsme očekávali také takhle extrémní podmínky, jaké panovaly dnes,“ nechala se slyšet vítězka letošního Světového poháru ve španělské Pontevedře.

Do cíle doběhla Kuříková na 29. místě se ztrátou 7:11 na vítěznou Bermuďanku Floru Duffyovou, která si tímto vítězstvím zajistila titul mistryně světa.

„Celkově jsem se závodem spokojená – jedná se o moje nejlepší umístění ve finálovém závodě mistrovství světa. Vím ale, že to mohlo být lepší, kdybych neodpadla v cyklistice. Celkově jsem ale velmi vděčná, že jsem tu vůbec mohla být,“ dodala Kuříková, pro kterou to byl po zranění ramena teprve druhý závod od srpnového mistrovství Evropy, kde spadla na kole.

Finále mistrovství světa, Abú Dhabí, 25. listopadu 2022

Ženy: 1. Flora Duffyová (Ber.) 1:53:24, 2. Georgia Taylor-Brown (V.Brit.) 1:54:28, 3. Lena Meissnerová (Něm.) 1:55:59 … 29. Petra Kuříková 2:00:34

Instagram did not return a 200.