15. 6. 2024

Souboj s Pirátem? Vémola vyhrožuje, že ho zruší, pokud…

Bývalý šampion Karlos Vémola se netajil, že je jeho velkým přáním, aby se na konci roku utkal se Samuelem Krištofičem. Toho totiž považuje za falešného šampiona, kterému drží (dočasně( „jeho“ titul. Navzdory tomu, že Terminátor stále řeší zraněnou ruku, byl na proběhnuvším turnaji Oktagon 28 tento zápas oznámen. Jenže už teď je kvůli bizarní věci v ohrožení. Proč?

“…Já jsem samozřejmě Ondrovi řekl, že ten můj návrat není stoprocentní. Strašně moc si to přeju, hrozně rád bych mu to slíbil, ale s tím zraněním, které mám, nedokážu slíbit, že nastoupím. Udělám pro to každopádně maximum. On mi sdělil, že s tím počítá, že ví, jaký jsem blázen, jak budu makat, ale kdybych to náhodou nedal, bude mít přinejhorším patřičnou náhradu pro Piráta. Ale teď mi ve studiu oznámil něco, co jsem doteď nevěděl,” rozpovídal se Karlos Vémola pro iSport.cz. “Že Pirát bude nastupovat jakoby šampion, tedy domácí a že se mnou se o tom ani nebude moc bavit a já budu nastupovat do klece jako první, tedy vlastně host, vyzyvatel…

Za mě je Pirát jen fake šampion. Jestli to tak chtějí udělat, tak v tom případě za mě můžou hledat náhradu hned. Už mi to kdysi udělali v předešlé organizaci, kdy jako domácí nastupoval Petr ‚Píno‘ Ondruš, já jako vyzyvatel. OKTAGON mi to udělal už s Attilou, i když to bylo vlastně u mě doma v Praze, nastupoval jako domácí, jako šampion. Teď by se mi to mělo stát potřetí? Ne. A z toho neuhnu. Riskuju zdraví, riskuju, že pořádně neuvidím rodinu, narodí se mi dítě, nebudu to moc pořádně oslavit, stejně tak narozeniny mé dcerky. Všeho budu muset zkrátka nechat na to, aby oni tady u mě doma v O2 Aréně nechali nastoupit jako šampiona Piráta? V tom případě ať si pro něj najdou jiného soupeře a vyprodávají O2 arénu s někým jiným. To není moje tvrdohlavost, tak to prostě je. Cítím se jako šampion a jsem tu doma!”

Bude zajímavé sledovat, zda organizace v čele s promotérem Ondřejem Novotným nakonec své největší hvězdě ustoupí. Všude na světě totiž bývá nepsaným zvykem, že první do klece nastupuje vyzyvatel a jako druhý šampion (klidně dočasný). Zkrátka druhý chodí vždy ten, kdo aktuálně drží pás.