26. 5. 2024

Oktagon 28: Titul pro Peštu, soupeř zuřil! Nesmrtelný Kníže i chyby sudích

Přední český MMA zápasník Viktor Pešta porazil v hlavním zápase akce Oktagon 28 v Praze Němce Stephana „T-800“ Pütze, když lékař duel ukončili před začátkem čtvrtého kola kvůli poranění nosu. Pešta se tak stal prvním šampiónem polotěžké váhové kategorie organizace.

„Tohle je nejcennější výhra a největší vítězství mojí kariéry. Promovali jste ten zápas jako zápas evropské špičky, tak doufám, že to dostálo tomu hypu a líbilo se to. Dlouhodobě cítím, že se zlepšuji v postoji a jsem rád, že jsem to mohl ukázat v oktagonu. Rozhodně mě bolí noha, ve druhém i třetím kole jsem se hůř hýbal. Skvělá taktika od soupeře, dělal jsem vlastně to stejné, protože v zápase na pět kol je to znát. A k ukončení…Takhle jsem určitě vyhrát nechtěl, vždycky je tam trochu pachuť, když to zastaví lékař, ale s výkonem jsem spokojený,“ řekl Pešta po vítězství s připnutým opaskem šampiona.

Pütz byl rozhodnutím lékaře zklamán. „Vím, že je to velké zranění, ale jsem zklamaný. Nebylo to v oblasti očí a nelíbí se mi to, že to muselo takhle skončit. Tohle pro mě neskončilo,“ řekl nejlepší německý MMA bojovník v této váhové kategorii.

Železný dědek ukázal srdce

Ve druhém hlavním duelu akce porazil 44letý Petr Kníže 2:1 na body brazilského soupeře Kaika Brita. První kolo sice jasně vyhrál jihoamerický bojovník, ve druhém ale dokázal Kníže přenést boj na zem a nakonec vyhrál nejtěsnějším možným způsobem. Všichni rozhodčí zápas obodovali 29:28, dva ve prospěch domácího borce.

Kníže nakonec uspěl i přesto, že ho Brito v poslední vteřině prvního kola tvrdě zasáhl do nosu. „Říkal jsem si, že je pauza, a najednou prásk. Myslel jsem si, že můj nos už nejde zlomit, a jde,“ řekl Kníže. „Věděl jsem, že s ním nemohu boxovat. Je to mladý kluk, rychlejší, musel jsem ho dostat dolů,“ doplnil úspěšný MMA trenér, jehož podle oficiálních statistik dosud porazil pouze Karlos Vémola v roce 2013.

Výhra zajistila Knížemu vytoužený zápas o titul. Promotér organizace Oktagon Ondřej Novotný hned v kleci potvrdil, že příště nastoupí proti Davidu kosmu. Oba se setkali už v roce 2017 a na body vyhrál Kníže.

V dalších zápasech porazili ve vyprodané aréně O2 universum před limitem své soupeře i David Hošek, Matěj Peňáz, Zdeněk Polívka, Jakub Tichota, Andrej Kalašnikov, Miroslav Brož.

Zazářil pak zejména domácí oblíbenec Leo Brichta, který si připsal páté vítězství v řadě opět na TKO.

Nejrychleji to zvládl Kalašnikov, který přinutil Christana Jungwirtha z Německa odklepat duel už po 63 sekundách. Zkušený 34letý Jungwirth tak poprvé v kariéře prohrál před limitem. Polívka knokautoval veterána UFC Američana Erika Spicelyho po 82 sekundách, který následně ukončil bohatou kariéru.