18. 7. 2024

Buday na cestě do UFC s další překážkou: Těsně před důležitým zápasem se udála změna!

Martin Buday je krůček od toho, aby vstoupil do velkého světa UFC, kam se už dostal jeho týmový parťák ze Spartakus Fight Gym Lajos Klein. Jaké řeší komplikace?

Dvanáctého října totiž čeká na borce v těžké váze pravděpodobně nejpodstatnější boj jeho kariéry v Dana White’s Contender Series. V této výzvě v případě vítězství, nebo pokud podá dobrý výkon, je obrovská šance, že mu právě Dana White (prezident organizace) nabídne smlouvu na několik duelů v nejslavnější lize světa.

Martin Buday (8-1), který je šampionem Oktagonu, se měl původně setkat s neporaženým Brazilcem Cunhou. Situace se ale změnila o čem slovenský fighter informoval prostřednictvím sociální sítě. „Dnes natáčení v UFC Apex. Fight se blíží a bohužel můj původní super musel odstoupit ze zápasu, takže máme nového oponenta a jím je Američan Lorenzo Hood (12-4). Jdeme pro výhru.“ 

Původní soupeř Hugo Cunha měl skóre 6-0, třikrát vyhrál na submise a třikrát na KO / TKO. Hood naopak zvítězil pokaždé na KO / TKO i proto se dá očekávat, že „Bady“ bude chtít později přenést boj na zem, kde by se měl cítit komfortnější než jeho soupeř.